Kolejna wygrana w LOTTO Superlidze

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się piątkowe starcie Dartom Bogorii z ASTS Unii-Olimpii Gurdziądz. Dzięki wygranej podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego awansowali na fotel lidera Superligi.

Ostatnie tygodnie dają mocno w kość naszym gladiatorom. Po awansie do ćwierćfinału Pucharu Europy i wtorkowej w Rzeszowie z Politechniką, tym razem mogliśmy zagrać u siebie. Do pierwszego składu powrócił Miłosz Redzimski, którego w Rzeszowie zastąpił Sun Shiyu. Miłosz zaprezentował się z bardzo dobrej strony i raczej bez większych problemów pokonał Jana Zandeckiego 3:0 w setach.

Miłosz do stołu podszedł jako drugi, w grze otwarcia Marek Badowski uległ liderowi gości Vasily Lakeevowi 0:3. Po Marku widać było zmęczenie i trudy ostatnich wyjazdów. Marek przecież jeszcze niecały miesiąc temu brał udział w Mistrzostwach Świat w Stanach Zjednoczonych. Ważny pojedynek przy stanie 1:1 w meczu zwyciężył Pavel Sirucek. Popularny Siru okazał się lepszy od Marco Golli 3:1 w setach.

Wygraną w całym meczu i kolejne trzy punkty w LOTTO Superlidze przypieczętował Marek Badowski. Kapitan Bogorii przegrywał już z Zandeckim 1:0 i 7:4 w drugim secie. Bany jednak po raz kolejny pokazał silne cechy wolicjonalne i mimo problemów wygrał z Zandeckim 2:1. Wygrana za trzy punkty, sprawiła, że aktualnie mamy 29 punktów w ligowej tabeli. O dwa punkty wyprzedzamy LOTTO Polski Cukier Gwiazdę Bydgoszcz oraz o cztery Energę Manekin Toruń. We wtorek przed tenisistami trenera Tomka Redzimskiego ostatni mecz 2021 roku. Rywalem ostatni zespół tabeli Poltarex Pogoń Lębork. Jest to również ostatni mecz I rundy LOTTO Superligi. Jeśli go wygramy do drugiej rundy przystąpimy jako lider tabeli.

Ks Bogoria Grodzisk Mazowiecki vs ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:1

Marek Badowski- Vasily Lakeev 0:3

Miłosz Redzimski- Jan Zandecki 3:0

Pavel Sirucek- Marco Golla 3:1

Marek Badowski- Jan Zandecki 2:1