Miłosz Redzimski wygrywa 3. Grand Prix Polski Seniorów!!!

You are currently viewing Miłosz Redzimski wygrywa 3. Grand Prix Polski Seniorów!!!

Niedziela przy tenisowym stole należała do 15-letniego młodego zawodnika Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Miłosz Redzimski po świetnych pojedynkach w Centrum Szkolenia im. Andrzeja Grubby w Gdańsku okazał się najlepszym seniorem w kraju. W finale zawodów Miłosz pokonał 4:2 w setach Konrada Kulpę.

Ostatnie miesiące są niesamowite w wykonaniu wychowanka Bogorii. W marcu 2021 roku został najmłodszym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski (brązowy medal). W lipcu dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów (w mikście i drużynie). Na koniec poprzedniego roku wywalczył Wicemistrzostwo Świata Kadetów w singlu. Teraz przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo w seniorskich zawodach ogólnopolskich, które są przedsmakiem Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W tym sezonie Miłosz już w trakcie pierwszego turnieju Grand Prix Polski był bliski zwycięstwa. Wówczas w finale musiał uznać jedynie wyższość Samuela Kulczyckiego. Tym razem Miłosz okazał się bezkonkurencyjny w Trójmieście. Co ciekawe turniej główny Miłosz rozpoczął od drugiego miejsca w swojej grupie. Młody Redzimski uległ w niej 1:3 w setach Konradowi Kulpie, los chciał, że Miłosz miał szansę na rewanż w decydującym o zwycięstwie spotkaniu. Jeszcze w sobotni wieczór w 1/8 finału Miłosz, wspierany przez swojego tatę Tomasza Redzimskiego pokonał 4:1 w setach doświadczonego Alana Wosia.

Niedzielne gry to prawdziwy popis uczącego się w liceum prywatnym w Kozerkach Miłosza. Już ćwierćfinałowy pojedynek z Robertem Florasem mógł porwać fanów Bogorii. Młody tenisista grał bardzo zmiennie, nieczytelnie popisując się raz za razem kapitalnymi uderzeniami. Zwycięstwo 4:2 w setach z najwyżej rozstawionym w całym turnieju zawodnikiem musiało dodać zawodnikowi Bogorii pewności siebie. W półfinale i finale Miłosz kontynuował swoją świetną grę. W obu tych starciach rywalami byli tenisiści stołowi Energi-Manekin Toruń Tomasz Kotowski oraz wspomniany Kulpa. Oba te pojedynki podopieczny trenera Tomka zwyciężył w stosunku 4:2 w setach. Miłosz po zwycięstwie był bardzo zadowolony, ale również świadomy, że to tylko kolejny krok w drodze do Mistrzostwa. Bo Miłosz to bardzo ambitny zawodnik mierzący bardzo wysoko. Teraz przed nim Indywidualne Mistrzostwa Polski, w których po raz kolejny powalczy by stanąć na podium.

Sukces Miłosza to również sukces całej grupy treningowej. Trener Tomek oraz cały sztab trenerski Bogorii zawsze stawia na grupę, dzięki której mogą się rozwijać wszystkie jednostki. W Gdańsku mieliśmy większą liczbę osób grających w turnieju głównym. Z bardzo dobrej strony pokazały się nasze dziewczyny. Martyna Lis i debiutująca w zawodach tej rangi Zosia Śliwka były krok od awansu do 1/8 finału. Ostatecznie pierwsza z nich uplasowała się na miejscach 17-20, a druga 21-24. W gronie Seniorów grał także Michał Gawlas, on z kolei zajął miejsca w przedziale 33-36. W eliminacjach startowali również: Kasia Trochimiuk, Milena Mirecka, Kuba Stecyszyn, Jacek Mitas oraz Krzystof Stąporek. Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć pod poniższym linkiem: