Remisowy maraton spotkań drugiej drużyny kobiet

You are currently viewing Remisowy maraton spotkań drugiej drużyny kobiet

Aż cztery spotkania w przeciągu czterech dni musiała zagrać nasz kobiecy zespół w I lidze. Co ciekawa aż trzy z nich zakończyły się remisem 5:5. Czwarty z Bronowianką II Kraków dziewczyny zwyciężyły w stosunku 8:2. Dzięki dobrym wynikom zawodniczki prowadzone przez trenerów Pawła Fertikowskiego i Adama Białka awansowały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Świetne wyniki tym bardziej cieszą, że w składzie Bogorii II grały aż trzy nasze wychowanki i młode kadetki. Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz to rocznik 2007, zaś Milena Mirecka 2008. W spotkaniach z ekipami z Gliwic, Wrocławia oraz Krakowa zagrały również Julia Więckowska, Michalina Górska oraz Kasia Trochimiuk. Spośród czterech ostatnich gier tylko jedno tenisistki Bogorii zagrały na wyjeździe. W czwartek 24 lutego w Gliwicach z miejscowym KTS-em w remisowym meczu punktowały: 2.5 Zosia Śliwka, 1.5 Julia Więckowska oraz 0.5 Tosia Zembowicz i Milena Mirecka.

W sobotę 26 lutego do Sali przy ulicy Kilińskiego przyjechał wicelider I ligi grupy południowej AZS UE Wrocław. Dlatego remis można uznać za duży sukces naszych dziewczyn. Tym bardziej, że były pojedynki, które mogły zakończyć na ich korzyść. Tym razem punkty zdobyły: 2 Zosia Śliwka, 1 Milena Mirecka i Michalina Górska, 0.5 Kasia Trochimiuk oraz Julia Więckowska.

Maraton spotkań I ligi kobiet zakończyła rywalizacja z ekipami Bronowianki Kraków. Najpierw z silniejszym zespołem Bronowianki I kolejny raz padł remis. Tym razem świetny mecz po naszej stronie zagrała Milena Mirecka, która wygrała obie gry singlowe. 1.5 punktu wywalczyła Zosia Śliwka, 0.5 Tosia Zembowicz, Julia Więckowska oraz Kasia Trochimiuk. Po kilku godzinach udało się wygrać 8:2 z Bronowianką Kraków, dzięki czemu dziewczyny ten bardzo intensywny weekend mogły zakończyć w dobrych nastrojach. Tym razem punktowały: 2.5 Zosia Śliwka, 2 Milena Mirecka, 1.5 Tosia Zembowicz i Julia Więckowska, 0.5 Kasia Trochimiuk.

Ostatnie dobre gry spowodowały, że dziewczyny umocniły swoją pozycję w czołówce ligowej tabeli. Aktualnie są na trzecim miejscu z dorobkiem 23 punktów, jednak mają rozegrane więcej spotkań niż pozostałe drużyny w tabeli.