Kadeci Bogorii na podium GPM

You are currently viewing Kadeci Bogorii na podium GPM

W niedzielę w Piasecznie odbyły się kolejne zawody wojewódzkie. Tym razem przy stole walczyli Kadeci (rocznik 2007 i młodsi). Spośród ponad 70 zawodników w najlepszej czwórce turnieju znalazło się trzech zawodników Bogorii. Na podium stanęli Kamil Sadowski oraz Tomek Fabisiak.

Kamil zajął drugie miejsce, zaś Tomek Fabisiak był trzeci. Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się najmłodszy z całej trójki Jakub Dobosz. W najważniejszych grach zawodów zawodnicy Bogorii musieli zmierzyć się ze sobą. Po czterech wygranych grach Kamil rywalizował z Tomkiem, zaś Kuba z późniejszym zwycięzcą Maćkiem Janikiem. Kamil pokonał Tomka po niezwykle zaciętej grze 3:2 w setach, zaś Kuba przegrał z zawodnikiem Spójni 0:3, chociaż wszystkie sety były bardzo wyrównane.

W grze o brązowy medal urodzony w 2009 roku Fabisiak zwyciężył Dobosza 3:1 w setach. Dla Tomka to najwyższa pozycja w tym sezonie zawodów wojewódzkich, w kategorii kadetów. W finale Sadowski nie sprostał Janikowi, przegrywając grę o pierwsze miejsce 0:3. Cała trójka powalczy za nieco ponad tydzień w eliminacjach Grand Prix Polski Kadetów. Wcześniej przed Tomkiem i Kubą bardzo ważny start w najbliższy weekend. Chłopcy wezmą udział w Grand Prix Polski Młodzików, czyli w ich kategorii wiekowej.

W Piasecznie startowali również inni zawodnicy Bogorii. Iwo Kulik zawody ukończył na pozycjach 17-24, Konrad Grzeszyk 25-32, zaś Mateusz Gałązka 49-64. W kategorii Kadetek barwy Bogorii dumnie broniła Zuzanna Bukowska. Zuzia uplasowała się na miejscach 17-20. Tego samego dnia odbył się również turniej w najmłodszej kategorii skrzatek. W nim wystąpili Amelka Bukowska oraz debiutujący Paweł Kocur. Amelka znalazła się w czołówce zawodów, kończąc rywalizację na miejscach 5-8. Paweł z kolei już w pierwszym starcie wygrał gry. Ostatecznie najmłodszy zawodnik Bogorii zajął miejsca w przedziale 13-16.