50 dzieci uczestniczyło w turnieju Akademii Bogorii

You are currently viewing 50 dzieci uczestniczyło w turnieju Akademii Bogorii

W sobotnie przedpołudnie adepci naszej Akademii uczestniczyli w trzecim w tym sezonie turnieju. Zawody rozgrywane były w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. Zadanie publiczne dofinansowane z budżetu gminy Grodzisk Mazowiecki.

Sobotni turniej po raz kolejny był formą postępów jakie dzieci poczyniły w ostatnim czasie. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach. Najmłodsi uczestnicy mieli po 5-6 lat, najstarsi z kolei w swoim dorobku mają już medale Mistrzostw Województwa, czy też Mistrzostw Polski. Dla wszystkich dzieci biorących udział w zmaganiach przygotowane zostały liczne upominki oraz koszulki. Dla najlepszych w każdej kategorii organizatorzy przygotowali puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.

Jak przy wszystkich turniejach najmłodsi adepci mieli okazję zmierzyć się z licznymi zadaniami zręcznościowymi, które przygotowane zostały przez trenerów Pawła i Adriana. Starsi i częściej trenujący z kolei rozegrali turnieje na punkty. Wszyscy podzieleni zostali przez trenerów Adama i Pawła pod względem umiejętności. Dodatkową atrakcją dla dzieci i rodziców był nieszablonowy pokaz tenisa stołowego. W rolach głównych w pokazie wystąpili Michał Gawlas oraz Kuba Stecyszyn, którzy w tym sezonie grali w barwach Bogorii w LOTTO Superlidze. Nasz piórkowiec Michał wygrał nawet w niej dwie gry singlowe. Po pokazie wszystkie chętne dzieci mogły pograć z utalentowanymi tenisistami pierwszej drużyny Bogorii, co bardzo spodobało się dzieciom.

W trakcie turnieju nie zabrakło również pysznego poczęstunku, który został przygotowany przez Panią Kierownik naszego biura Edytę Skoczeń. Oprócz bananów od firmy Czarpol i ciepłych napojów dla wszystkich uczestników przygotowana była pizza. Przez cały czas trwania zawodów obecny był również fotograf Marcin Masalski, który wszystkim dzieciom robił zdjęcia. Dostępne są one na facebookowym profilu Bogorii. We wszystkich kategoriach łącznie uczestniczyło 52 dzieci. Przed wakacjami prawdopodobnie zostaną jeszcze rozegrane jedne zawody Akademii, o czym na pewno poinformujemy wcześniej.