Miłosz Redzimski w Częstochowie powalczę o złoto

You are currently viewing Miłosz Redzimski w Częstochowie powalczę o złoto

– Powalczę o złoto, bez względu na to z jakimi zawodnikami przyjdzie mi rywalizować – mówi 15-letni tenisista Bogorii. Rok temu w Arłamowie wywalczył brązowy medal w grze pojedynczej. W jubileuszowych 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Częstochowie (25-27 marca) nasz wychowanek będzie należał do grupy kandydatów do zdobycia tytułu.

Wystąpię w singlu, deblu z Przemysławem Walaszkiem i mikście z koleżanką klubową Martyną Lis. Czuję się dobrze i wiem, że jestem w formie. Pojadę do Częstochowy walczyć, bez oglądania się na przeciwników – mówi Miłosz.

Zawodnik urodzony w 2006 roku jest dopiero pierwszy sezon juniorem, ale na jego koncie mnóstwo sukcesów w tej kategorii oraz w seniorach. Do tego w 2022 roku grał już w turniejach międzynarodowych w Belgii, Francji i Katarze. Co więcej przywoził z nich medale. W belgisjkim SPA wygrał turniej do lat 17 w singlu. W stolicy Kataru Doha z kolei sięgnął po brąz w singlu oraz srebro w deblu w parze z Maciejem Kubikiem.

W 90. IMP w singlu, oprócz Miłosza Redzimskiego, z pewnością do walki o tytuł włączą się Samuel Kulczycki, Marek Badowski, Jakub Dyjas, Robert Floras i inni. Młody tenisista stołowy Dartomu Bogorii ma szansę na medal również w pozostałych konkurencjach.

W Hotelu Arłamów Miłosz Redzimski osiągnął ćwierćfinał w deblu z Filipem Szymańskim i mikście z Martyną Lis. W meczach o podium przegrali 1:3 z braćmi Adamem i Sławomirem Doszami oraz 1:3 z Robertem Florasem i Anną Węgrzyn.

– Z Martyną na co dzień mamy możliwość wspólnego trenowania, zaś pierwszy raz w deblu wystąpię z Przemkiem Walaszkiem – dodał Redzimski.

W LOTTO Superlidze Miłosz Redzimski ma bilans w singlu 9-6. Pokonał m.in. Vladislava Ursu, Aliaksandra Khanina, Szymona Malickiego, Kang Dongsoo i Jakuba Perka. – Najtrudniej grało mi się ze Szwedem Trulsem Moregardem – ocenił reprezentant Polski.

W 2021 roku został Mistrzem Europy juniorów z drużyną oraz kadetów w mikście z Wiktorią Wróbel. Po brąz sięgnął wśród kadetów w singlu oraz deblu z Alanem Kulczyckim. Natomiast w Mistrzostwach Świata kadetów wywalczył srebro w grze pojedynczej i brąz w mieszanej z Niemką Mią Griesel.

Źródło: PZTS.pl