Zosia Śliwka w czołówce Europy

You are currently viewing Zosia Śliwka w czołówce Europy

W ostatnich dniach 15-letnia zawodniczki Bogorii Grodzisk Mazowiecki brała udział w turnieju międzynarodowym w Ototec w Słowenii. W gdzie indywidualnej jedna z najlepszych zawodniczek I ligi dotarła do 1/8 finału. W grze deblowej Śliwka odpadła w ćwierćfinale.

W ostatnich turniejach międzynarodowych wychowanka Bogorii regularnie wychodziła z grupy i awansowała do turnieju głównego. Nie inaczej było w Słowenii. W trudnej czteroosobowej grupie Zosia wygrała dwa pojedynki i uległa jedynie 1:3 w setach Hanie Godzie. Egipcjanka to aktualny numer jeden światowego rankingu ITTF oraz zwyciężczyni zawodów WTT Youth Star Contender w Ototec.

Drugie miejsce w grupie pozwoliło się znaleźć Zosi w 1/8 finału singla. Los zdecydował, że przeciwniczką Zosi była jej rodaczka Natalia Bogdanowicz. To właśnie z zawodniczką z Lidzbarka Warmińskiego Śliwka grała w finałach dwóch pierwszych zawodów o Grand Prix Polski. Wówczas tenisistka Bogorii przegrywała 0:3 oraz 1:3. Tym razem Zosia była dosłownie o jedną piłeczkę od pokonania Natalii. Po dwóch partiach prowadziła 2:0 w setach. Kolejne dwa sety padły łupem Bogdanowicz. W piątym decydującym Zosia prowadziła już 10:7, jednak przeciwniczka zwyciężyła pięć ostatnich akcji i cały mecz 3:2. Mimo porażki, Zosia może być bardzo zadowolona ze swojej postawy w Ototec.

Co więcej z dobrej strony Zosia pokazała się również w grze deblowej. Tym razem nasza zawodniczka stworzyła duet z Rumunką Biancą JIFCU. W pierwszym meczu 1/8 finału pokonały one 3:2 tenisistki z Hiszpanii. W ćwierćfinale polsko-rumuński duet uległ zawodniczkom z Rumunii i Rosji 1:3 w setach. Warto dodać, że Śliwka z Jifcu po raz pierwszy zagrały ze sobą w zawodach międzynarodowych. Dobre występy Zosi to dobry prognostyk przed zbliżającymi się po majówce Mistrzostwami Polski Kadetek. W nich powalczy ona o medale w czterech konkurencjach: singlu, deblu, mikście i drużynówce.