Tenisiści Bogorii w światowym rankingu ITTF

W ostatnim czasie zawodnicy pierwszej drużyny Bogorii bardzo skupili się na rozgrywkach krajowych oraz europejskich. Przez to rzadko występowali w turniejach międzynarodowych i osunęli się lekko w dół w światowym zestawieniu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Wysoko w tym zestawieniu znajdują się nasi młodsi wychowankowie Miłosz Redzimski oraz Zofia Śliwka.

Z podstawowego składu Bogorii najwyżej w światowym rankingu znajduje się Panagiotis Gionis. Panos w tym sezonie z ważnych zawodów wystąpił jedynie w TOP16, gdzie dotarł aż do ćwierćfinału. Aktualnie Panos zajmuje 63. miejsce w tym zestawieniu. Najwyżej w swojej karierze Grek znajdował się w nim na 19. miejscu, na początku 2015 roku.

Kilka pozycji niżej znajduje się z kolei Pavel Sirucek. Czech jeszcze niedawno znajdował się w TOP 50 światowego rankingu. Aktualnie popularny Siru to 67 rakieta świata. Również Marek Badowski znajduje się w najlepszej setce zawodników globu. Marek, który w tym sezonie nie mógł ze względu na urazy wystąpić w żadnym turnieju międzynarodowym, mimo to utrzymał się na dobrym miejscu. Nasz kapitan plasuje się na 100. miejscu. Spośród Polaków wyżej jest jedynie Jakub Dyjas (62. miejsce).

Warto również wspomnieć o wysokich miejscach Miłosza Redzimskiego oraz Zosi Śliwki w młodzieżowych rankingach ITTF. W kwietniowym rankingu wyżej znajduje się Miłosz, który w kategorii do lat 17 zajmuje bardzo wysokie 7. miejsce. W starszej kategorii U-19 młody Redzimski plasuje się na 19. pozycji. Jeśli chodzi o Zosię Śliwkę, to nasza kadetka po ostatnim turnieju na Słowenii zajmuje w kategorii do lat 15 30. miejsce.