Kadetki Bogorii Mistrzyniami Polski, Kadeci z brązem

Lepiej Ogólnopolska Olimpiada Młodzież czyli Mistrzostwa Polski Kadetów nie mogły się zacząć dla młodych zawodników Bogorii. W turnieju drużynówek obie nasze ekipy stanęły na podium. Co więcej nasze dziewczyny okazały się najlepsze w kraju.

Po całodniowych czwartkowych zmaganiach nasze dziewczyny w składzie: Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Tosia Zembowicz, Zuzia Gutkowska, awansowały do finału zawodów! Grupę wygrały bardzo pewnie, dwa razy zwyciężyły po 3:0. Tym samym zameldowały się w ćwierćfinale zawodów rozgrywanych w Białymstoku. W 1/4 finału czekał  zespół PKS Kolping Jarosław. Tam po długim meczu dziewczyny wygrały 3:1 i weszły do strefy medalowej!

Tam powtórka z ćwierćfinału, tym z zespołem z Chełmna. Pierwszą grę przegrywa Milena, następnie zdobywamy 3 kolejne punkty. Najpierw singla wygrywa Zosia, potem debla para Zosia/Milena i przysłowiową “kropkę nad i” postawiła Milena.  Finał po wspaniałym porannym pojedynku nasza wspaniała czwórka 3:0 zwyciężyła zespół UKS Dojlidy Białystok i zdobyła złoty medal

Podsumowując złoto zdobyły: Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Tosia Zembowicz, Zuzia Gutkowska! Brawo dziewczyny!

Jeśli chodzi o grę naszych Kadetów: Adama Smotera i Kamila Sadowskiego, to ciężko opisać słowami to co działo się w ich meczach. Pierwszy mecz w grupie pewnie wygrany 3:0 z rywalami z Bestwinki. Następnie od godziny 15:00 nasi zawodnicy rozpoczęli maraton! Najpierw mecz z Wrocławiem, po długich i trudnych grach, 2,5h gry, wygrywamy 3:2 meldując się w ćwierćfinale. 15 minut przerwy i kolejny meczu! Ponownie walka o każdą piłkę, wyrównane pojedynki i ponownie około 2 godzin gry i ponownie zwyciężają 3:2. Decydujący punkt zdobywa Kamil, wygrywając 3:2 ostatniego seta 11:9.

Warte zauważenia jest, że prawdopodobnie akcją turnieju popisał się Adam, który upadając zagrał piłkę na stronę przeciwnika i zdobył punkt! Niestety tak długie mecze odezwały się u naszych zawodników i niestety, ale półfinał przegrywamy 0:3. Jednak to mniej ważne, bo i tak po długim dniu chłopaki zostają nagrodzeni BRĄZOWYM MEDALEM!

Co więcej w 1/8 finału singla mamy czwórkę swoich reprezentantów. Do najlepszej „16” zameldowali się Adam oraz trójka naszych dziewczyn Zosia, Tosia i Milena. W sobotę zawalczą w dalszych grach indywidualnych ale również deblowych oraz mieszanych.