LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz finałowym rywalem Bogorii

Dwa najlepsze zespoły sezonu zasadniczego zmierzą się w walce o Drużynowe Mistrzostwo Polski sezonu 2021/2022. W swoim półfinale bydgoszczanie dosyć niespodziewanie pokonali Dekorglass Działdowo.

Finałowe starcie planowane jest na pierwszy weekend czerwca (3-5). Przypomnijmy, że w finałowej rywalizacji rozgrywany jest tylko jeden mecz. W ostatnich latach decydujące o mistrzostwie LOTTO Superligi mecze rozgrywane były w Gdańsku, niewykluczone, że w tym sezonie finał przeniesie się do innego miasta. Gwiazda w meczu z Bogorią powalczy o swój pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Jeśli chodzi o zespół prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego, to stanie on przed szansą wywalczenia ósmego tytułu mistrzowskiego.

W rundzie zasadniczej Bydgoszcz zajęła pierwsze miejsce, zaś Bogoria drugie. W bezpośrednich pojedynkach dochodziło do gier podwójnych, co świadczy, że mecze były niezwykle wyrównane. W Bydgoszczy Bogoria triumfowała 3:2, po wygranej duetu Miłosz Redzimski/Sun Shiyu. Przy Westfala z kolei to goście byli górą 3:2, a ostatni punkt wywalczyła para Artur Grela/Vladislav Ursu. Co ciekawe w swoich półfinałowych dwumeczach obie ekipy wygrywały w stosunku 6:2. Gwiazda najpierw na wyjeździe zwyciężyła Dekorglass 3:2, by u siebie pewnie pokonać Działdowo 3:0. Bohaterem zespołu w tym meczu okazał się Slava Burov, który pokonał 3:2 w setach lidera Dekorglassu Jakuba Dyjasa.

Bydgoszczanie niemal cały sezon występowali w składzie: Artur Grela, Vladislav Ursu, Slava Burov oraz Koreańczyk Kang Dongsoo. Spośród tej czwórki najlepszy bilans indywidualny ma Mołdawianin Ursu. Leworęczny gracz wygrał w tym sezonie aż 20 gier, a przegrał zaledwie 4. W drużynie Bogorii najwięcej gier indywidualnie wygrał Marek Badowski (aż 16, przy 8 porażkach), jednak jedynym niepokonanym zawodnikiem całej ligi jest nasz Panagiotis Gionis, który wygrał wszystkie 13 gier.