Zosia Śliwka i Milena Mirecka w 1/8 turnieju WTT we Władysławowie

Od poniedziałku dwie nasze młode tenisistki grały w międzynarodowych Mistrzostwach Polski, które odbywały się w Centralnym Ośrodku Szkolenia Cetniewo. W bardzo silnie obsadzonych zawodach Zosia i Milena dotarły do najlepszej „16”, a w walce o ćwierćfinał musiały uznać wyższość zawodniczek z Korei Południowej.

Dziewczyny nieco ponad tydzień temu zdobyły tytuł Mistrzyń Polski Kadetek w drużynie. Od kilku lat należą do ścisłej czołówki krajowej i z coraz większym powodzeniem rywalizują na arenie międzynarodowej. Zosia w tym sezonie wielokrotnie grała w turniejach międzynarodowych, dochodząc nawet do ćwierćfinałów zawodów pod egidą ITTF. Dla Mileny start w Cetniewie był drugim z orzełkiem na piersi. Rok temu Zosia z Mileną w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski zdobyły srebrny medal w grze podwójnej.

Tym razem w COS Cetniewo dziewczyny rywalizowały jedynie w grze pojedynczej. Zmagania zaczęły w kategorii U-17. W zmaganiach ze starszymi rywalkami zapewniły sobie awans do turnieju głównego zajmując pierwsze dwa miejsca w swoich grupach. Zosia w grupie eliminacyjnej zajęła pierwsze, zaś Milena drugie miejsce. Następnie w turnieju głównym Milena uległa 0:3 w setach tenisistce z Korei Południowej. Zosia dzięki wygraniu grupy w I rundzie miała wolny los. W drugiej również zmierzyła się z rywalką z Azji. Po bardzo dobrej i wyrównanej grze Śliwka przegrała swój pojedynek 2:3 w setach, kończąc zmagania na 1/16 finału.

W swojej kategorii wiekowej do lat 15, również młode zawodniczki Bogorii awansowały do zmagań głównych. Zosia ponownie wygrała dwie gry i swoją grupę, Milena z kolei uplasowała się na drugiej pozycji. W 1/16 pokonały swoje rywalki. Mirecka okazała się lepsza od rywalki z Rumunii, zaś Śliwka z Uzbekistanu. W 1/8 finału rywalkami dziewczyn ponownie były zawodniczki z Korei i ponownie to one okazały się lepsze w stosunku 3:0 w setach.

Dla Zosi to nie ostatni start w tym tygodniu. Od jutra zacznie ona kolejne zmagania międzynarodowe, tym razem w Berlinie. W Cetniewie z kolei swoje starty zaczynają chłopcy. Bogoria wystawi swoją mocną reprezentację. Barwy Polski bronić przy stole będą Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn, Jacek Mitas oraz Aleks Pakuła.