Marcin Zieliński multimedalistą Mistrzostw Polski

Młody tenisista Bogorii odniósł bardzo duży sukces w trakcie Mistrzostw Kraju osób niepełnosprawnych. W zawodach rozgrywanych w Gdańsku urodzony w 2005 roku Marcin wywalczył trzy brązowe medale.

Wychowanek naszej Akademii Tenisa Stołowego swoje zmagania nad Bałtykiem rozpoczął już w piątek. Tego dnia rozgrywany był turniej mistrzowski do lat 23. Marcin był jednym z najmłodszych zawodników w tej kategorii wiekowej. Dzięki zajęciu drugiego miejsca w grupie awansował do ćwierćfinału. W nim pokonał 3:1 w setach Patryka Gatnera z Zielonej Góry. Półfinałowym rywalem Marcina był brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Tokio Maksym Chudzicki. Marcin rozegrał z faworytem świetny pojedynek, przy stanie 2:1 w setach prowadził 9:5. Niestety nie udało mu się wykorzystać przewagi i to bardziej doświadczony Chudzicki zwyciężył 3:2 w setach.

Po zmaganiach juniorskich Zieliński przystąpił do rywalizacji deblowej seniorów. Jego partnerem deblowym był Piotr Mańturz. Duet ten od pierwszej gry bardzo dobrze się rozumiał i rozgrywał wiele dobrych akcji. Zwycięstwo w trzech meczach dał chłopakom awans do półfinału. W nim na drodze Marcina i Piotrka stanął duet Dawid Sowa/Paweł Mazuryk, który wygrał 3:0.

Kolejny półfinał i brązowy medal przypadł Marcinowi w singlu seniorów. W swojej 9 klasie zawodnik Bogorii rozstawiony z numerem czwartym. Marcin po wygraniu trzech gier grupowych wywalczył awans do ćwierćfinału. Co ciekawe pokonał on w grupie 3:2 w setach Włodzimierza Brylaka, który później wygrał całe zawody. W ćwierćfinale Marcin stoczył bardzo zacięte starcie z Andrzejem Matlągiem. Po dwóch setach nasz tenisista prowadził 2:0 w setach. Kolejne dwie partie padły łupem po przewagach Matląga. Na szczęście w piątym decydującym secie więcej zimnej krwi zachował Marcin, który ostatnią partię wygrał 11:7. W półfinale jego rywalem był najwyżej rozstawiony w zawodach Paweł Konstantyn. Marcinowi udało się wygrać tylko pierwszego seta, trzy kolejne partie padły łupem zawodnika z Warszawy i to on zapewnił sobie awans do finału.

Trzy medale w trakcie imprezy mistrzowskiej to świetny wynik naszego wychowanka. W Gdańsku Marcin wywalczył swoje pierwsze medale w kategorii seniorów. Warto pamiętać, że w tym sezonie wygrał on również po raz pierwszy zawody rangi Grand Prix Polski. Marcinowi oraz wspierającego go przez cały turniej trenerowi Pawłowi Szelińskiemu gratulujemy świetnego startu.