Zawodnicy Bogorii z gradem medali Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych

Młodzi tenisiści naszego klubu pokazali się ze świetnej strony w trakcie Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych. Reprezentując SP2 w Grodzisku Mazowieckim w Rawie Mazowieckiej zdobyli trzy krążki każdego koloru. Zawodników w boksie wspierał trener naszej Akademii Paweł Szeliński, który na co dzień uczy w szkole znajdującej się przy ulicy Westfala.

Szkoła Podstawowa nr 2 od wielu lat wspiera rozwój naszych podopiecznych na wielu polach. Od kilku lat funkcjonuje tam klasa sportowa o profilu tenis stołowy. Dzięki niej adepci Akademii Bogorii mają dodatkową możliwość treningów. Po świetnych startach w imprezach o Mistrzostwo Polski, potwierdzili przynależność do ścisłej czołówki krajowej w zawodach szkolnych.

Na najwyższym stopniu podium uczniowie grodziskiej „dwójki” stanęli w klasach 1-6. Drużyna prowadzona przez Aleksa Pakułę oraz Kubę Dobosza bez większych problemów awansowała do finału. W nim za rywali miała szkołę z Czechowic-Dziedzic. To właśnie z tymi rywalami Kuba z Aleksem walczyli o Drużynowe Mistrzostwo Polski Młodzików w Dębicy. Wówczas zwyciężyli 3:2. Bardzo podobny przebieg miał finał zawodów w Rawie Mazowieckiej. Dwa punkty wywalczył Aleks, zaś jedną decydującą grę przy stanie 2:2 w meczu wygrał Kuba. W drużynie znajdował się również trenujący w naszym ośrodku Bartosz Ziemba.

Srebrny medal w klasach 7-8 zdobyły Milena Mirecka oraz Zuzia Gutkowska. W półfinałowym meczu po zaciętej grze pokonały 3:2 szkołę z Gostynina. W finale jednak w takim samym stosunku uległy reprezentantkom z Drzonkowa. W turnieju nie zagrała Zosia Śliwka, która w tym czasie brała udział w zawodach międzynarodowych w Czechach. Jej udział w turnieju szkół sprawiłby, że nasze dziewczyny byłyby faworytkami do zwycięstwa. Ostatni brązowy medal to już zasługa naszego Adama Smotera i Dawida Budzicha. Adam z Dawidem doznali tylko jednej porażki w całym turnieju. Ich pogromcami okazali się późniejsi zwycięzcy szkoły w Gdańsku, którą reprezentowali dwaj reprezentanci kraju w kategorii kadetów. Dzięki takiemu dorobkowi Szkoła Podstawowa nr 2 zwyciężyła klasyfikację medalową całych zawodów w pobliskiej Rawie Mazowieckiej.