Kolejny medal Aleksa w Mistrzostwach Europy

Po zajęciu drugiej pozycji w turnieju drużynowych, młody zawodnik Bogorii Aleks Pakuła rozegrał świetny turniej indywidualny w Mistrzostwach Europy do lat 13. W stolicy Czarnogóry, Podgoricy Aleks dotarł do półfinału, zapewniając sobie brązowy krążek.

Trenujący w naszym ośrodku tenisa stołowego Pakuła do zawodów singlowych podchodził w bardzo dobrych nastrojach. W turnieju gier mieszanych, w których wraz z kolegami z reprezentacji wywalczył srebrny medal, wygrał wszystkie sześć gier indywidualnych. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji grupowej. Aleks bez większych problemów wygrał swoją grupę wygrywając 3:0 w setach z rywalami z Anglii, Kosowa oraz Chorwacji.

Pierwsze miejsce w grupie dało naszemu tenisiście bezpośrednią przepustkę do 1/8 finału. W nim za rywala miał Niemca Lukasa Wanga. Z tym przeciwnikiem mierzył się już w turnieju drużynowym. Wówczas wygrał 3:0 w setach, teraz ich starcie zakończyło się takim samym wynikiem. W ćwierćfinale na Aleksa czekał już jeden z najwyżej rozstawionych zawodników całych zawodów Rumun Robert Alexandru Istrate. Mecz ten był prawdziwym dreszczowcem, w którym rozegrano pięć setów. Aż trzy z nich kończyły się grą na przewagi. Również piąta decydująca partia kończyła się różnicą dwóch małych punktów. Lepiej decydujące akcje rozegrał Aleks, dzięki czemu zwyciężył 3:2, a to dało mu przepustkę do fazy medalowej.

W walce o finał Aleks mierzył się z najwyżej rozstawionym Austriakiem  Benjaminem Girlingerem. Wszystkie sety również były bardzo wyrównane, tym razem jednak to rywal grodziskiego zawodnika okazał się lepszy w tzw. „końcówkach”. Ostatecznie zawodnik z Austrii zwyciężył 3:1. Następnie w wielkim finale Girlinger pokonał innego reprezentanta Polski Samuela Michnę (również 3:1). Na koniec Aleks oraz Samuel mogli stanąć na podium i odebrać kolejne zasłużone medale.

Dla Pakuły był to dopiero drugi start w turnieju międzynarodowym. W WTT Polish Open, który miesiąc temu rozgrywany był w Cetniewie również stanął on na trzecim stopniu podium w kategorii do lat 13. Pierwsze Mistrzostwa Europy Młodzików były bardzo szczęśliwe dla całej reprezentacji Polski. Łącznie Biało-Czerwoni wywalczyli cztery krążki. Dwa srebrne (drużyna mieszana i Samuel Michna w singlu) i dwa brązowe( Aleks Pakuła i Kasia Rajkowska w singlu). Całej drużynie składamy serdeczne gratulacje.