Zosia i Miłosz przygotowują się do Mistrzostw Europy

Zarówno Zosia Śliwka, jak i Miłosz Redzimski znajdują się na obozie kadry narodowej w Gdańsku. Młodzi zawodnicy Bogorii trenują, by jak najlepiej przygotować się do rozpoczynających się 6 lipca Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów. Impreza odbywać się będzie w stolicy Serbii Belgradzie.

Obóz przed najważniejszym turniejem dla Kadetów i Juniorów trwa 12 dni. Zosia i Miłosz wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji mają doskonałe warunki do treningu i odpowiedniej regeneracji. W obozie przygotowawczym uczestniczy również Michał Gawlas, który należy do ścisłej czołówki krajowej w kategorii Juniorów. Bardzo cieszy fakt, że do pełni zdrowia powrócił już Miłosz. U aktualnego Wicemistrza Świata Kadetów nie widać już śladu po kontuzji ręki i może on trenować na pełnych obrotach.

Młody Redzimski na Bałkanach będzie walczyć o obronę Mistrza Europy Juniorów w drużynie. W tym roku wystąpi on w zespole wraz z Maćkiem Kubikiem, Patrykiem Lewandowski, Szymonem Kolasą oraz Mateuszem Zalewskim. Oprócz tego Miłosz zagra również w singlu oraz mikście z Wiktorią Wróbel oraz deblu z Rumunem Iulianem Chiritą.

Zosia z kolei również w zeszłym roku miała okazję stanąć na podium Mistrzostw Europy Kadetek. Wówczas wywalczyła brąz w turnieju drużynowym. Tym razem oprócz Zosi w składzie Polski na Mistrzostwa Starego Kontynentu znalazły się: Natalia Bogdanowicz, Natalia Gaworska oraz Karolina Hołda. Patrząc na ranking europejski oraz osiągnięcia polskich Kadetek w tym sezonie to będzie drużyna, która również i w tym sezonie ma bardzo duże szansę by awansować do strefy medalowej. Zosia podobnie jak Miłosz w Belgradzie zagra również w turnieju singla, debla oraz miksta. Impreza w Serbii potrwa do 17 lipca. Więcej informacji o turnieju można znaleźć na stronach europejskiej federacji tenisa stołowego (ettu.org).