Miłosz i Zosia Wicemistrzami Europy

Dosłownie kilku piłeczek brakowało zarówno Zosi, jak i Miłoszowi do wygrania decydującego meczu Drużynowych Mistrzostw Europy. Zawodnicy Bogorii grali piąte pojedynki singlowe przy stanie meczu 2-2 (Polska vs Rumunia). Niestety oboje przegrali swoje gry minimalnie 2:3 w setach.

Decydujące mecze o Drużynowym Mistrzostwie Europy rozpoczęły się punktualnie o godzinie 17.30. Zarówno rywalem reprezentacji Polski kadetek, jak i drużyny juniorów była Rumunia. Oba te mecze toczyły się na sąsiednich stołach, dlatego kątem oka Zosia mogła obserwować jak idzie Miłoszowi, zaś Miłosz Zosi. Jednak całą swoją koncentrację skupili na swoich meczach, które miały bardzo dużą dramaturgię.

Reprezentacja Polski juniorów cały mecz musiała gonić wynik. Pierwszą grę przegrał Maciej Kubik z Iulianem Ciritą. W pojedynku numer dwa Miłosz stoczył pasjonującą batalię z Dariusem Movileanu. Po pięciu bardzo wyrównanych setach nasz tenisista odchodził od stołu jako zwycięzca. W trzecim starciu Mateusz Zalewski również po pięciu setach uległ Eduardow Ionescu. Do remisu ponownie doprowadził Kubik wygrywając z Movileanu. Przy stanie 2:2 w meczu do stołu podszedł Miłosz i Chirita. Redzimski do rywalizacji z Chiritą wygrał wszystkie gry singlowe w turnieju drużynowym. W pojedynku z Chiritą też rozgrywał wiele świetnych wymian. Po trzech setach to on był bliżej dania Polsce złotego medalu. Jednak czwarta i piąta partia padła łupem Chirity i to Rumuni cieszyli się ze złotych krążków. Zawodnik Bogorii może być bardzo zadowolony ze swojego startu w drużynie, a swoją wysoką dyspozycją dał znak, że będzie mocnym kandydatem do medali w turnieju indywidualnym.

Jeszcze bliżej złota Mistrzostw Starego Kontynentu była kadetka Bogorii Zosia Śliwka. Zosia przy stanie 2:2 w meczu w piątym secie singla z Alesia Sofia Sferlea miała wynik 8:8 i brakowało jej tylko trzech małych punktów do zwycięstwa. Wcześniej Zosia przegrała swojego singla z Bianca Mei Rosu, ale za to wygrała z Natalią Bogdanowicz grę podwójną. Bogdanowicz wygrała i przegrała jednego singla, dlatego Zosia grała decydujący pojedynek. Niestety podobnie, jak w przypadku Miłosza to rywalka miała trochę więcej szczęścia w końcówce. Dla wychowanki Bogorii to drugi medal Mistrzostw Europy. W zeszłym roku wraz z koleżankami Zosia zdobyła brązowy medal w turnieju drużynowym.

Na koniec oczywiście chcieliśmy podkreślić, że jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i gratulujemy im świetnych zawodów.