Seongil Jang nowym nabytkiem Bogorii

Wczoraj zarząd klubu poinformował, że w sezonie 2022/2023 do drużyny gladiatorów dołącza 18-letni Koreańczyk Seongil Jang. Zawodnik gra lewą ręką i prezentuje styl gry obustronny atak topspinowy.

Jang od kilku lat znajduje się w kadrach narodowych Korei Południowej. Co najważniejsze trener Tomasz Redzimski już od pierwszych spotkań LOTTO Superligi będzie mógł liczyć na leworęcznego zawodnika. Jest to bardzo ważne ponieważ w pierwszych spotkaniach trener nie będzie mógł skorzystać z naszego kapitana Marka Badowskiego, który cały czas leczy kontuzjowany bark. Warto pamiętać, że po sezonie 2021/2022 z Bogorii odeszli również Pavel Sirucek oraz Sun Shiyu.

Jeśli chodzi o Janga to w swoim kraju jest uznawany za bardzo utalentowanego zawodnika. Dwa lata temu wygrał międzynarodowe zawody Croatia Cadet Open. Z kolei w jeszcze ważniejszym turnieju China Cadet Open nowy zawodnik Bogorii stanął na drugim stopniu podium. Koreańczyk coraz częściej pojawia się również w turniejach seniorskich. Rok temu brał udział w silnie obsadzonych zawodach WTT Star Contender w Doha pokonał Nimę Alamiana (138. zawodnik rankingu ITTF). Aktualnie w światowym rankingu ITTF Jang Seongil plasuje się aktualnie na 349. miejscu. Kolejnym ważnym aspektem tego transferu jest fakt, że między meczami Jang ma mieszkać i trenować w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki temu grupa treningowa będzie wzmocniona o kolejnego zawodnika grającego innym stylem gry. Pierwsze mecze w LOTTO Superlidze planowane są na początek września. Nowemu tenisiście Bogorii życzymy samych zwycięstw przy tenisowym stole.