Miłosz Redzimski zagra w Mistrzostwach Europy Seniorów

Tenisista Bogorii dopiero co wywalczył dwa srebrne medale Mistrzostw Europy Juniorów, a teraz trener Tomasz Krzeszewski powołał go na Mistrzostwa Europy w kategorii Seniorów. Zawody rozegrane zostaną 13-21 sierpnia w Monachium.

Ze względu na uraz barku w imprezie mistrzowskiej nie wystąpi kapitan Bogorii Marek Badowski. Trener Krzeszewski oprócz Miłosza na turniej w Niemczech powołał Jakuba Dyjasa, Maćka Kubika oraz Samuela Kulczyckiego. Występ w Monachium oznacza dla Miłosza bardzo krótki odpoczynek po turnieju w Belgradzie. W ostatnim tygodniu lipca młody Redzimski weźmie udział w zgrupowaniu kadry Polski w Cetniewie. Tam oprócz Polaków trenować będą reprezentanci kadry Czech, m.in. z byłym już zawodnikiem Bogorii Pavlem Siruckiem.

Następnie od 4 do 11 sierpnia kadrowicze trenować będą w ośrodku w Saarbrücken. Stamtąd udadzą się do Monachium. Miłosz miał okazję wystąpić już w Mistrzostwach Europy w 2021 roku, które rozgrywane były w Warszawie. Dla naszego wychowanka był to debiut na tak ważnej imprezie w gronie seniorów. Miłosz do turnieju przystąpił wówczas jednak bez większej tremy, wygrywając dwa z trzech pojedynków grupowych. Mimo dobrej gry nie udało mu się jednak awansować z grupy eliminacyjnej. Na 1/16 finału start w ostatnich Mistrzostwach Europy zakończył Marek Badowski. Miłosz będzie jedynym tenisistą Bogorii, który zagra w Mistrzostwach Europy. W turnieju oprócz Marka nie zagra również Panagiotis Gionis, który w tym sezonie nie występuje w turniejach międzynarodowych. W 2013 roku Panos w trakcie Mistrzostw Europy wywalczył dwa medale. Srebrny w drużynie oraz brązowy w turnieju indywidualnym. Jest to jeden z największych sukcesów Greka w karierze.