Miłosz Redzimski rusza do boju w Mistrzostwach Europy

 Już jutro w Bawarskim Monachium rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Europy Seniorów. Wśród zgłoszonych zawodników jest tenisista Bogorii Miłosz Redzimski, który zagra w singlu oraz grze deblowej wraz z Vladislavem Ursu z Mołdawii.

W Niemczech najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu powalczą o medale w trzech konkurencjach: singlu, deblu oraz mikście. Dla Miłosza będą to drugie Mistrzostwa Europy w gronie Seniorów. Rok temu wychowanek naszej Akademii Tenisa Stołowego zadebiutował w imprezie, która była rozgrywana w Warszawie.

Nasz zawodnik ma bardzo pracowity czas. Jeszcze miesiąc temu rywalizował w Mistrzostwach Europy Juniorów, na których wywalczył dwa srebrne krążki. Niemal od razu po turnieju w Belgradzie dołączył do reprezentacji Polski, która intensywnie przygotowywała się do startu w Monachium. Oprócz Miłosza biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy reprezentować będą także Jakub Dyjas, Szymon Kulczycki oraz Maciej Kubik. Ze względu na kontuzję barku w Monachium nie mógł zagrać kapitan Bogorii Marek Badowski.

Znane jest już losowanie eliminacji do turnieju singlowego, który rozpocznie się w sobotę. Miłosz trafił do grupy 14, gdzie za przeciwników mieć będzie Mihaia Bobocicę (Włochy), Danielsa Kogansema (Łotwa) i Martina Frosethema (Norwegia). Z tej trójki zdecydowanie najsilniejszym rywalem będzie Włoch Bobocica, który w przeszłości znajdował się na 55. miejscu w światowym rankingu ITTF i pokonywał czołowych zawodników Europy, w tym m.in. Marka Badowskiego. Awans do dalszych gier wywalczy po dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy.