Bogoria zagra w turnieju na PGE Narodowym

 

Fotografia:Arne Müseler (Źródło: Wikipedia)

W niedzielę, 4 września medaliści LOTTO Superligi w sezonie 2022-23 zagrają w turnieju towarzyskim FINAL 4 LOTTO Superligi podczas „Pingpongowego PGE Narodowego” w Warszawie. Oczywiście wśród tych drużyn nie zabraknie tenisistów stołowych Bogorii, którzy w sezonie 2021-2022 wywalczyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Zawodnicy trenera Tomasza Redzimskiego na PGE Narodowym wystąpią w dosyć eksperymentalnym składzie. Po raz pierwszy w barwach naszego klubu wystąpi Jang Seongil. Młody Koreańczyk do Polski przyleciał w czwartek i po kilku treningach jest gotowy do gry. Oprócz niego w niedziele wystąpią prawdopodobnie nasi Mistrzowie Polski Juniorów Kuba Stecyszyn oraz Michał Gawlas. Wśród rezerwowych będą Aleks Pakuła oraz Adam Smoter, którzy mają odpowiednio 12 i 14 lat. Będą oni mogli poczuć atmosferę meczów na wysokim poziomie oraz obserwować, jak czołowi zawodnicy LOTTO Superligi przygotowują się do ważnych gier.

W turnieju nie zagrają Miłosz Redzimski oraz Marek Badowski. Miłosz miał bardzo dużą ilość startów w ostatnim czasie i z pewnością potrzebuje czasu na regenerację oraz spokojny trening. Marek z kolei przechodzi rehabilitację kontuzjowanego barku. Co cieszy stan zdrowia naszego kapitana z każdym dniem jest coraz lepszy.

Losowanie zdecyduje, kto spotka się w półfinałach zaplanowanych o g. 11:00. Na płycie Stadionu Narodowego. Oprócz Bogorii w turnieju zaprezentują się ekipy:

  • LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz
  • AZS AWFiS Balta Gdańsk
  • Dekorglass Działdowo

Decydujące spotkania, tj. finał i o 3 miejsce, rozpoczną się o g. 15:00. Po ich zakończeniu odbędzie się dekoracja zwycięzców turnieju FINAL 4. Impreza jest też przygotowaniem do spotkań LOTTO Superligi. Tenisiści Bogorii już 7 września na wyjeździe zmierzą się z aktualnym Drużynowym Wicemistrzem kraju, czyli zespołem  LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 18. W sierpniu – awansem z września – odbyło się pierwsze, pasjonujące spotkanie nowego sezonu. KS Global Pharma Orlicz Suchedniów pokonał Oxynet Jarosław 3:2