Bogoria z kolejnym skalpem w LOTTO Superlidze

Zwycięstwem 3:1 nad AZS Fibrain Politechniką Rzeszów powrócili do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a tenisiści Bogorii. Debiut przed własną publicznością w LOTTO Superlidze zaliczyli Jacek Mitas i Jang Seongil.

LOTTO Superliga do grodziskiej hali powróciła po ponad pięciu miesiącach. 5 czerwca nasi gladiatorzy w finale tych rozgrywek pokonali również 3:1 LOTTO Polski Cukier Bydgoszcz. Podopieczni trenera Tomka Redzimskiego bardzo chcieli zwycięstwem przywitać się z grodziskimi kibicami. Trzeba przyznać, że od początku meczu było ono niezagrożone.

W grze otwarcia Panagiotis Gionis pokonał leworęcznego Szymona Kolasę 3:1 w setach. Trzeba przyznać, że młody Kolasa zaprezentował się z dobrej strony, nieźle radził sobie w grze na podcięcie Panosa, jednak przewaga Greka nie podlegała dyskusji. Drugą grę bardzo pewnie wygrał Jang Seongil z Szymonem Sawczakiem. Koreańczyk zaczął mecz niepewnie, ale później pokazał wszystkie swoje silne strony na czele ze zmiennym serwem i atomowym forhandem.

Przy wyniku 2:0 w meczu przy stole zameldował się Jacek Mitas, który rywalizował z Patrykiem Dziubą. Grający swój drugi mecz w LOTTO Superlidze Jacek miał problem z piłkami grającymi przez Dziubę krótkim czopem ze strony backhandowej. Mimo porażki 1:3 w setach nasz junior zaprezentował się z dobrej strony i pokazał kilka naprawdę dobrych akcji. Trzeci punkt wywalczył Panagiotis Gionis, który 2:0 w setach zwyciężył Miłosza Sawczaka. Ostatnia piłka, wygrana przez Panosa może pretendować do najładniejszej akcji całego sezonu, Grek pięknym forhandem przy płotkach obronił smecz zawodnika Politechniki.

Kolejna wygrana za trzy punkty pozwoliła Bogorii umocnić się na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Stawce przewodzi Dekorglass Działdowo, a na trzecim miejscu znajduje się ekipa  LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Kolejny mecz Bogorii już 1 grudnia o godzinie 18.30 z Borussią Dusseldorf w ramach Ligi Mistrzów. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:1

Panagiotis Gionis – Szymon Kolasa 3:1 (11:6, 11:3, 8:11, 11:3)

Jang Seongil – Miłosz Sawczak 3:0 (11:8, 11:6, 11:2)

Jacek Mitas – Patryk Dziuba 1:3 (8:11, 7:11, 11:5, 8:11)

Panagiotis Gionis – Miłosz Sawczak 2:0 (11:7, 11:4)