Świetny turniej Kadetów Bogorii w Grand Prix Polski


Srebrny medal Mileny Mireckiej, brązowy Adama Smotera, a także 5. miejsce Aleksa Pakuły i 9. Mai Łakomej, to wyniki naszych zawodników w II Grand Prix Polski Kadetów. Turniej odbył się w ostatni weekend w Zielonej Górze.

W tym sezonie Kadeci Bogorii mają bardzo silną pozycję w kraju. Ze świetnej strony w zawodach pokazał się również Jakub Dobosz. Kuba dwa tygodnie temu wygrał turniej w młodszej kategorii Młodzików, a w Zielonej Górze, najpierw bez problemu przebrnął przez eliminacje, a następnie wygrał 5 spotkań w zmaganiach grupowych. W barażu o awans do 1/8 finału najpierw pokonał 3:0 w setach Michała Lipowskiego. Był to 10 wygrany mecz Kuby w zawodach. Dopiero nasz leworęczny Adam zatrzymał Kubę, który ostatecznie turniej zakończył na 17. miejscu. Smoter wygrywając z Doboszem awansował do najlepszej “16” w kraju. Również na 17. miejscu turniej ukończył Wojtek Szymczak, który dopiero wchodzi w kategorię Kadeta.

Wcześniej dzięki świetnej grze w grupie awans do 1/8 finału wywalczyli Milena, Maja oraz Aleks. Cała trójka bardzo dodrze zaprezentowała się w grach grupowych, po kilku wygranych pojedynkach zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach. W 1/8 finału zwycięstwa zanotowali Adam, Aleks oraz Milena. Najbardziej pozytywną niespodziankę sprawił Adam, który pokonał wyżej notowanego zawodnika gospodarzy Patryka Żyworonka. Niestety porażki doznała Maja Łakoma, która uległa Agacie Krause. Nasza zawodniczka szybko jednak się podniosła i wygrała kolejny mecz o przedział co dało jej 9. miejsce w całym turnieju.

Mecze ćwierćfinałowe to kolejne zwycięstwa Adama i Mileny. Wychowanka Bogorii w ćwierćfinale zrewanżowała się Matyldzie Hadryś za porażkę w I Grand Prix Polski, tym razem zwyciężając 3:1 w setach. Na tym etapie zmagania zakończył Aleks, który dzielnie walczył z Mateuszem Sakowiczem. Aleks zagrał dobry mecz i wiele dobrych akcji, ale to przeciwnik tym razem okazał się górą. Półfinał był ostatnią grą dla Adama Smotera. Pogromcą Adasia był późniejszy zwycięzca całych zawodów Kacper Perkowski. Trzecie miejsce to i tak najlepszy turniej Smotera w zawodach rangi Grand 
Prix. Awans do finału z kolei uzyskała Milena Mirecka, który pokonała Julię Czaję. W finale to jednak jej rywalka Kasia Rajkowska okazała się górą, a Mielna turniej zakończyła na świetnym drugim miejscu. Całej grupie, którą mocno wspierał trener Paweł Fertikowski gratulujemy świetnego turnieju.