Porażka mimo piłek meczowych

Dosłownie jednej piłeczki brakowało zawodnikom Bogorii by pokonać na wyjeździe ASTS Olimpię-Unię Grudziądz. Ostatecznie w przedostatniej kolejce LOTTO Superligi grodziszczanie ulegli gospodarzom 2:3.

W środowy wieczór zmierzyły się dwie najbardziej utytułowane drużyny naszej ligi w XXI wieku. W przeszłości podopieczni trenera Tomka Redzimskiego wielokrotnie grali o tytuł z Olimpią. Po raz kolejny tenisiści Bogorii podeszli do meczu w juniorskim składzie. Po raz kolejny liderem zespołu był Miłosz Redzimski. Rola Miłosza w tym sezonie jest nieoceniona. W rywalizacji z Grudziądzu wygrał on swoją 18 i 19 grę singlową w Superlidze. Co więcej w starciach z Łukaszem Sokołowiskim i Koreańczykiem Parkiem Jeongwoo aktualny Wicemistrz Świata Juniorów w drużynie nie stracił seta. Miłosz powoli staje się również specjalistą od zwycięstw z zawodnikami azjatyckimi naszej ligi.

Ze wspomnianym Jeongwoo większych szans nie miał Jacek Mitas w grze otwarcie mecz z Olimpią. Bardziej zacięty przebieg miało starcie Michała Gawlasa z leworęcznym Turkiem Ibrahimem Gunduzem. Michał wygrał pierwszego seta, ale w trzech kolejnych górą był tenisista znad Bosforu. Po czterech singlach w całym meczu mieliśmy wynik 2:2, o zwycięstwie w całym meczu miała zatem zadecydować gra deblowa. W niej do stołu podeszli wspomnieni Jacek i Michał. Para Bogorii za rywali miała Gunduza oraz rezerwowego w tym meczu Jana Zandeckiego. W pierwszym secie duet Bogorii przegrywał 7:10, ale zdołał odwrócić losy seta i wygrać 12:10. W drugiej to gospodarze byli lepsi 11:4. W trzecim to Michał i Jacek prowadzili 5:1, a po kilku minutach przegrywali już 6:9. To było dopiero początek emocji w ostatnim pojedynku. Zawodnicy Olimpii-Unii nie wykorzystywali meczboli (10:8, 11:10), a potem szansę na wygraną mieli nasi zawodnicy. Przy stanie 12:11 mieli piłkę meczową. Niestety rywale ją obronili a następnie wygrali dwie kolejne akcje dając wygraną swojej drużynie w całym meczu 3:2.

Mimo porażki nasi tenisiści awansowali na drugie miejsce w tabeli LOTTO Superligi. O punkty wyprzedziliśmy zespół Global Orlicz-Pharma Suchedniów. To właśnie będzie nasz kolejny rywal. W najbliższą niedzielę zagramy we własnej hali o godzinie 16 z ekipą z Suchedniowa. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Bogoria Grodzisk VS Olimpia Unia – 2:3

Jeongwoo Park 3 – 0 Jacek Mitas (11:4 | 11:4 | 11:6)
Łukasz Sokołowski 0 – 3 Miłosz Redzimski (8:11 | 7:11 | 9:11)
Ibrahim Gunduz 3 – 1 Michał Gawlas (7:11 | 11:7 | 11:3 | 11:6)
Jeongwoo Park 0 – 2 Miłosz Redzimski (5:11 | 4:11)
Ibrahim Gunduz i Jan Zandecki 2 – 1 Michał Gawlas i Jacek Mitas (10:12 | 11:4 | 15:13)