Dwie porażki Bogorii w LOTTO Superlidze

Nie był to udany weekend dla tenisistów grodziskiego klubu. W piątek podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego ulegli na wyjeździe 1:3 Global Pharma Orlicz Suchedniowowi. Dziś z kolei przy Westfala lepsza była drużyna ASTS Unia-Olimpia Grudziądz, która zwyciężyła 3:2.

Do obu tych rywalizacji Bogoria przystąpiła w rezerwowym składzie. W Suchedniowe trener Tomek nie mógł skorzystać z usług Panagiotisa Gionisa. W meczu z ekipą z Grudziądza z kolei oprócz Panosa nie zagrał również Miłosz Redzimski. Co ciekawe wszystkie pojedynki singlowe dla Bogorii wygrał kapitan zespołu Marek Badowski. W meczu z Orliczem popularny Bany pokonał po zaciętej grze 3:2 w setach Daniela Bąka. Swoim rywalom na wyjeździe nie sprostali z kolei nasi juniorzy Miłosz Redzimski oraz Michał Gawlas. Miłosz uległ 1:3 w setach Piotrowi Cyrnkowi oraz 0:2 Robertowi Florasowi. Większość setów Miłosz przegrywał jednak w końcówkach i często pojedyncze piłki decydowały o jego porażce. Były to pierwsze przegrane pojedynki młodego Redzimskiego w rozgrywkach LOTTO Superligi, oprócz tego ma 21 zwycięstw. Wspomniany Floras pokonał również zdecydowanie 3:0 w setach grającego uchwytem piórkowym Gawlasa.

W niedzielnym meczu Badowski toczył wyrównany mecz otwarcia z Łukaszem Sokołowskim. Ostatecznie nasz kapitan pokonał gracza z Grudziądza 3:2 w setach. Zdecydowanie pewniej w drugim singlu Marek zwyciężył Jana Zandeckiego w skróconej grze 2:0 w setach. W dzisiejszej rywalizacji nie zagrał nie tylko Panos i Miłosz, ale również Michał Gawlas, który grał w Grand Prix Polski Juniorów. W tym turnieju Michał wywalczył brązowy medal. W miejsce nieobecnych zagrali Jacek Mitas oraz Arek Żuk. Obaj niestety musieli uznać wyższość rywali w singlach oraz pojedynku deblowym z parą Łukasz Sokołowski/Ibrahim Gunduz.

Mimo porażki nasi zawodnicy zajmują wysokie drugie miejsce w tabeli LOTTO Superligi. Mają aktualnie jeden punkt przewagi nad zespołem Suchedniowa oraz Polskiego Cukru Gwiazdy Bydgoszcz. Liderem rozgrywek jest Dekorglass Działdowo.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1
Robert Floras – Michał Gawlas 3:0 (11:1, 11:5, 11:7)
Piotr Cyrnek – Miłosz Redzimski 3:1 (14:12, 11:6, 12:14, 11:9)
Daniel Bąk – Marek Badowski 2:3 (12:10, 7:11, 6:11, 11:8, 9:11)
Robert Floras – Miłosz Redzimski 2:0 (11:5, 13:11)

KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki- ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 2:3

Marek Badowski- Łukasz Sokołowski 3:2 (8:11 | 11:3 | 13:11 | 7:11 | 11:7))
Jacek Mitas- Jan Zandecki 0:3 (5:11 | 6:11 | 8:11)
Arkadiusz Żuk- Ibrahim Gunduz 0:3 (5:11 | 8:11 | 11:13)
Marek Badowski- Jan Zandecki 2:0 (11:8 | 11:5)