Już za tydzień Indywidualne Mistrzostwa Polski

You are currently viewing Już za tydzień Indywidualne Mistrzostwa Polski

W dniach 24-26 marzec zostaną rozegrane 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów. Areną główną zmagań będzie hala w Płocku. W turnieju nie zabraknie zawodników Bogorii, którzy będą jednymi z kandydatów do triumfu.

Pewni startu w imprezie są Miłosz Redzimski, Marek Badowski, Kuba Stecyszyn oraz Martyna Lis. Szansę na start mają jeszcze inni nasi zawodnicy, którzy dziś w Nadarzynie powalczą o przepustkę w eliminacjach wojewódzkich. Z pewnością z tej grupy największe szansę na medale mają zawodnicy LOTTO Superligi czyli Miłosz i Marek. Obaj spotkali się ze sobą w półfinale singla ostatnich mistrzostw kraju. Wówczas górą 4:1 był Marek. W wielkim finale kapitan Bogorii uległ 1:4 w setach Jakubowi Dyjasowi. Co ciekawe Badowski już trzykrotnie dochodził do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, jednak ani razu nie udało mu się triumfować w tej imprezie.

Dwa brązowe medale w singlu na swoim koncie ma również Redzimski. Przez ostatnie dwa tygodnie wychowanek Bogorii przygotowywał się w niemieckim Saarbrucken do imprezy oraz startów w decydującej części sezonu. Mistrzowskiego tytułu wśród kobiet z kolei bronić będzie Katarzyna Węgrzyn, z którą bardzo blisko zwycięstwa w ostatnim meczu ligowym była nasza Martyna Lis. Martyna była o krok od medalu w zeszłym sezonie w grze podwójnej wraz z Agatą Zakrzewską. W imprezie tej rangi debiutować będzie z kolei Kuba Stecyszyn.

Oprócz turnieju singlowego w Płocku zostaną rozegrane gry podwójne. Miłosz w deblu wystąpi wraz z Tomaszem Lewandowskim. Marek z kolei stworzy bardzo silnego miksta z Natalią Bajor, która w ostatnich latach często wygrywała turniej singlowy. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie Polskiego Związku Tenisa Stołowego.