Miłosz Redzimski srebrnym medalistą Mistrzostw Polski w grze deblowej

Źródło: pzts.pl

W niedzielne popołudnie dobiegły końca 91. Indywidualne Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które rozgrywane były w Płocku. Reprezentanci Bogorii wracają z nich z jednym medalem jaki wywalczył Miłosz Redzimski w deblu wraz z Tomaszem Lewandowskim.

W najważniejszej imprezie w kraju wystąpiła aż szóstka zawodników Bogorii, byli to oprócz Miłosza Marek Badowski, Kuba Stecyszyn, Kacper Głazowski, a także Martyna Lis i Zosia Śliwka. Stecyszyn i Głazowski debiutowali w imprezie tej rangi. Kacper i Zosia zmagania w grze singlowej zakończyli na pierwszej rundzie swoje pojedynki przegrywając minimalnie 3:4 w setach i 9:11 w siódmej partii. Martyna z kolei w 2. rundzie uległa wyżej rozstawionej Ilonie Sztwiertni 2:4 w setach, kończąc zmagania na miejscach 17-32.

Z bardzo dobrej strony w Płocku pokazał się Kuba, który przebrnął przez dwie pierwsze rundy i zameldował się podobnie, jak Miłosz i Marek w 1/8 finału. W niej Stecyszyn nie sprostał Samuelowi Kulczyckiemu. Niestety na tym samym etapie turniej zakończyli pozostali nasi tenisiści. Miłosz w najciekawszym meczu 1/8 finału przegrał po ładnej grze 2:4 w setach Kubie Dyjasowi. W takim samym stosunku lepszy od kapitana Bogorii okazał się Michał Małachowski. Cała trójka została sklasyfikowana na pozycjach 9-16. Indywidualnymi mistrzami kraju, drugi rok z rzędu zostali Kuba Dyjas oraz Katarzyna Węgrzyn.

W grach podwójnych, czyli deblu i mikście nasi zawodnicy oprócz występ Miłosza w deblu nie odgrywali kluczowych ról. Tylko właśnie Redzimski grający z Tomaszem Lewandowskim zameldowali się w strefie medalowej. Wcześniej w ćwierćfinale 3:1 w setach pokonali duet Michał Bańkosz/Mateuszem Zalewskim. Dzięki tej wygranej zapewnili sobie awans do strefy medalowej. W grze o wielki finał bardzo pewnie 3:0 w setach pokonali Patryka Dziubę i Patryka Bieleckiego. Tym samym Miłosz zagrał w niedzielę w swoim pierwszym finale Mistrzostw Polski. W nim za przeciwników wraz z reprezentantem UKS Dojlidy Białystok mieli Jakuba Dyjasa i Patryka Lewandowskiego. Pierwsze dwa sety miały wyrównany przebieg, jednak lepiej końcówki rozegrała para Dekorglassu Działdowo. Trzeci już od początku przebiegał pod dyktando Dyjasa i Lewandowskiego, dzięki czemu po raz pierwszy zdobyli tytuł Mistrza Polski w grze deblowej. W grze podwójnej kobiet triumfowały siostry Węgrzyn, Kasia oraz Ania. W mikście z kolei po raz pierwszy na najwyższym stopniu podium stanęli Zuzanna Wielgos i Tomasz Kotowski.

Poniżej szczegółowe wyniki turnieju: