Marcin Zieliński podwójnym Mistrzem Polski

Dwa złote medale w trakcie Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych wywalczył 17-letni Marcin Zieliński. Wychowanek Bogorii okazał się najlepszy w turnieju do lat 23 bez podziału na klasy niepełnosprawności oraz w turnieju seniorskim w klasie 9.

Sukces Marcina jest tym cenniejszy, że są to jego pierwsze złote medale w Mistrzostwach Kraju. Warto dodać, że w tym sezonie zwyciężył on również w trzech turniejach rangi Grand Prix Polski. Pierwszy złoty krążek Zieliński wywalczył w piątek, zwyciężając wszystkie pięć gier w turnieju młodzieżowym. W finale pokonał 3:1 w setach najgroźniejszego rywala Kubę Ostoję-Soleckiego z Wrocławia. Tego samego dnia młody zawodnik Bogorii dotarł również do ćwierćfinału gry podwójnej wraz z Piotrem Mańturzem. W walce o medal ulegli oni parze Piotr Mazuryk/Dawid Sowa 1:3 w setach.

W weekend z kolei Marcin rozpoczął rywalizację w turnieju seniorskim. Najpierw wygrał zmagania grupowe oraz ćwierćfinał. W niedzielnym półfinale mierzył się z Dawidem Sową i był to jego najtrudniejszy pojedynek w całych zawodach. Marcin przegrywał 1:2 w setach i 5:9 w czwartej partii. Nasz zawodnik pokazał jednak ogromny hart ducha i waleczność. Te cechy w połączeniu z dobrą grą pozwoliły mu wygrać ten pojedynek 3:2 i 12:10 w piątym secie. W finale z kolei pokonał 3:1 w setach obrońcę mistrzowskiego tytułu Włodzimierza Brylaka. Na zakończenie turnieju tenisista Bogorii stanął na najwyższym stopniu podium z dumą prezentując barwy Bogorii.