Marcin Zieliński zagra w Slovenia Para Open

You are currently viewing Marcin Zieliński zagra w Slovenia Para Open

Nieco ponad tydzień temu 17-letni zawodnik Bogorii Marcin Zieliński wywalczył dwa tytuły Mistrza Polski osób niepełnosprawnych. Teraz otrzymał powołanie do kadry narodowej na zawody międzynarodowe, które rozpoczną się w niedzielę w Słoweńskim Lasko.

Ostatni czas jest bardzo udany dla Marcina. Tuż przed weekendem majowym Marcin otrzymał również statuetkę na Grodziskiej Gali Sportu, co było nagrodą za jego osiągnięcia sportowe. Występujący w klasie 9 wychowanek Bogorii po raz pierwszy w tym roku otrzymał powołanie na zawody rangi ITTF. Oprócz Marcina w Lasko (75 km od stolicy Lublany) zagra 17 innych tenisistów i tenisistek stołowych z Polski. Zawody w Laško są kolejnymi w ramach kwalifikacji do Igrzysk Paraloimpijskich w Paryżu.

W zeszłym roku Marcin osiągał już sukcesy na arenie międzynarodowej. W Finlandii zwyciężył w Igrzyskach Europejskich do lat 23. Z kolei w Montenegro Open sięgnął po srebrny medal w seniorskiej kategorii singlowej. Występ w Słowenii nie będzie jedynym jaki w najbliższym czasie będzie miał wychowanek Bogorii. Jeszcze w maju i na początku czerwca Marcin zagra we Władysławowie w Para Polish Open, zaś po tych zawodach został zgłoszony do turnieju tej samej rangi w Czechach. Będziemy mocno trzymać kciuki za Marcina by w najbliższych zawodach pokazał się z jak najlepszej strony.