1 września początek nowego sezonu

You are currently viewing 1 września początek nowego sezonu

Rywalizacją z UKS Dojlidy Białystok nasi tenisiści rozpoczną sezon 2023/2024 LOTTO Superligi. W nowej kampanii podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zawalczą o 10 tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Nasi zawodnicy wygrywali dwa ostatnie sezony na krajowym podwórku. W nowym sezonie rywalizację w LOTTO Superlidze będą łączyć ze startem w Lidze Mistrzów. Na wrzesień zaplanowane są dwie kolejki ligowej. UKS Dojlidy Białystok co prawda spadły z Superligi, ale odkupiły miejsce od ZKS Palmiarni Zielona Góra II, która niedawno awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Bogoria pierwszy mecz zagra na wyjeździe 1 września o godzinie 18.

Dwa dni później w niedzielę 3 września o godzinie 16 naszym rywalem będzie KS Dekorglass Działdowo. Kibice już mogą zacierać ręce na rywalizację, która odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Sportowej 29. W tym sezonie podobnie jak w poprzednim mecze rozgrywane będą głownie w piątki o godzinie 18 oraz niedziele o 16. Ostatni mecz zawodnicy trenera Tomasza Redzimskiego zaplanowany mają 21 grudnia na wyjeździe z beniaminkiem Poltarexem Pogoń Lębork. W najbliższym sezonie zagra 12 zespół, które po I rundzie sezonu zasadniczego podzielą się na dwie grupy (mistrzowską oraz spadkową). Po rundzie zasadniczej najlepsze osiem zespołów zagra ze sobą w fazie play-off. Z rozgrywkami pożegnają się z kolei dwie najgorsze drużyny sezonu.