Marcin Zieliński z powołaniem na Mistrzostwa Europy

You are currently viewing Marcin Zieliński z powołaniem na Mistrzostwa Europy

17-letni tenisista stołowy Bogorii otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy osób niepełnosprawnych. To pierwsza tak duża impreza międzynarodowa w której udział weźmie wychowanek grodziskiego klubu.

Turniej odbędzie się w angielskim Sheffield w dniach 4-9 września. Oprócz Marcina w składzie znalazło się 21 zawodników i zawodniczek w różnej klasie niepełnosprawności. Zieliński do końca poprzedniego tygodnia przebywał w Serbii na obozie przygotowawczym do Mistrzostw Europy. Na wyspach zagra on w turnieju singlowym oraz deblowym. Jego partnerem będzie Piotr Mańturz. W grze indywidualnej Marcin zagra w klasie 8.

Z pewnością możliwość reprezentowania kraju w tak ważnej imprezie międzynarodowej to duże wyróżnienie i nagroda za wyniki w poprzednim sezonie. Na arenie ogólnopolskiej Marcin wygrał wszystkie trzy turnieje rangi Grand Prix. Oprócz tego został Mistrzem Polski, a także triumfował w krajowym czempionacie do lat 23 bez podziału na klasy niepełnosprawności. Zawodnik Bogorii ma za sobą również już sukcesy na arenie międzynarodowej. W zeszłym roku wywalczył srebrny medal Montenegro Open w grze indywidualnej, a także wygrał Igrzyska Europejskie do lat 23. Będziemy bardzo mocno trzymać kciuki za naszego wychowanka na początku września.