Zosia Śliwka i Marek Badowski wygrywają Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Zosia Śliwka i Marek Badowski wygrywają Grand Prix Mazowsza

Bardzo udanie rozpoczął się dla zawodników Bogorii pierwszy weekend startów. W sobotę walczyli nasi Młodzicy, dzień później do walki przystąpili Seniorzy. W tych drugich zawodach zwyciężyli Marek i Zosia.

Szczególnie cieszy powrót do rywalizacji kapitana I drużyny. Markowi w wakacje odnowiła się kontuzja barku. Po dłuższej przerwie chciał mieć przetarcie przed meczami LOTTO Superligi oraz ogólnopolskimi turniejami. W Wyszogrodzie triumfował bez straty seta. W drodze do wygranej pokonał naszych Juniorów Michała Gawlasa i Jacka Mitasa. Z Jackiem spotkał się w finale. Do półfinału dotarł innych nasz młody zdolny zawodnik Adam Smoter, który turniej ukończył na 4. miejscu. Na pozycjach 5-8 turniej ukończyli Piotrek Łącki i Michał Gawlas.

Kluczowe role w zawodach odgrywały również nasze dziewczyny. Zosia Śliwka miała bardzo dobry dzień i w drodze do wygranej wszystkie gry wygrała w stosunku 3:0 w setach. W półfinale Zosia pokonała koleżankę klubową Emilkę Skubę, która w Wyszogrodzie wywalczyła brązowy medal. Na miejscach 9-12 turniej ukończyły Milena Mirecka i Antonina Zembowicz.

Dzień wcześniej również w Wyszogrodzie rywalizowali Młodzicy. Wchodzący w nową kategorię adepci naszej Akademii pokazali się z bardzo dobrej strony. Najwyżej uplasowała się Amelka Bukowska, która dotarła do ćwierćfinału (miejsca 5-8). Blisko awansu do tej samej fazy byli Mateusz Dąbrowski i Krzysztof Kozłowski, którzy turniej ukończyli na miejscach 9-12. Michał Staranowicz turniej ukończył na pozycjach 13-16, zaś Borys Malac 25-32.