Aleks Pakuła zwycięża w I Grand Prix Polski Kadetów

You are currently viewing Aleks Pakuła zwycięża w I Grand Prix Polski Kadetów

Ostatni weekend był bardzo udanych dla młodych zawodników Akademii Tenisa Stołowego Bogorii. Aż czwórka naszych zawodników znalazła się w 1/8 finału ogólnopolskiego turnieju do lat 15. Całe zawody wygrał Aleks Pakuła.

Urodzony w 2009 roku Aleks od samego początku zawodów kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Pierwsze cztery gry wygrał w stosunku 3:0. Do półfinału przegrał zaledwie jednego seta. Najtrudniejsze gry stoczył w półfinale i finale. Pokonał w nich odpowiednio Mateusza Gawlasa i Samuela Michnę 3:1 w setach. Łącznie w Krakowie Pakuła wygrał aż osiem gier i zasłużenie triumfował w całych zmaganiach.

Życiowy turniej ma za sobą Tomek Fabisiak. Nasz wychowanek po raz pierwszy w turniejach rangi Grand Prix dotarł do ćwierćfinału. Co ciekawe wszystkie gry turnieju Tomek wygrał 3:2 w setach. Co więcej dwie z nich wygrał 14:12 w piątym secie. Przez całe zawody grał on walecznie i z dużą determinacją. Niestety w walce o awans do strefy medalowej uległ 1:3 Janowi Mrugale. W 1/8 finału zameldowali się również Wojtek Szymczak i Piotrek Łącki. Los sprawił, że przegrywając gry o ćwierćfinał spotkali się ze sobą. W koleżeńskim pojedynku górą był Wojtek, który zajął miejsca w przedziale 9-12, zaś Piotrek 13-16.

O krok od awansu do najlepszej “16” była Natasza Adamczyk. Natasza wygrała trzy wartościowe gry i zmagania zakończyła na miejscach 17-24. Iwo Kulik uplasował się na pozycjach 53-56. Przez eliminacje nie przebrnęła Zuzia Bukowska. W swoim debiucie w zawodach ogólnopolskich Zuzia wygrała dwie gry i dopiero uległa rywalce w grze o awans do turnieju głównego. Na ręce trenerów Pawła Fertikowskiego i Adama Białka składamy gratulacje dla całej grupy.