Raport Ligowy

You are currently viewing Raport Ligowy

W weekend sporo spotkań rozegrały drużyny ligowe Bogorii w I, II i II lidze. W żadnym z trzech spotkań nasza drużyna nie poniosła porażki. A już w czwartek początek zmagań Bogorii w europejskich pucharach i rywalizacja z HB Ostrov Z.S. w Lidze Mistrzów.

Kolejne oczko do tabeli I ligi grupy południowej dopisała kobieca drużyna Bogorii. Dziewczyny zremisowały na wyjeździe 5:5 z ATS Akkanza Lublin. Mecz stał na wysokim poziomie i nie zabrakło wyrównanych pojedynków kończących się w 5 setach. Punkty w remisowym meczu wywalczyły: 2.5 Zosia Śliwka, 1.5 Milena Mirecka, 1 Emilka Skuba. W meczu wystąpiły również Tosia Zembowicz oraz Natasza Adamczyk, która zadebiutowała dla Bogorii w rozgrywkach I ligi. Po czterech rozegranych spotkaniach zespół prowadzony przez Pawła Fertikowskiego i Adama Białka zajmuje 5. miejsce w tabeli. Kolejny mecz 28 października z KTS-em Nowy Dwór Mazowiecki.

Sukcesem zakończyły się mecze II i III drużyny Bogorii. Oba te mecze odbyły się w niedzielne popołudnie w sali przy ulicy Sportowej 29. W II lidze grodziszczanie pokonali 8:2 UKS Return Piaseczno. Mecz od samego początku toczył się pod dyktando drużyny Zbigniewa Grześlaka. Punkty w mecz 2. kolejki wywalczyli: 2.5 Adam Smoter, 2 Wojtek Szymczak i Krzysztof Stąporek, 1.5 Aleks Pakuła. Dużo bardziej zacięty przebieg miał mecz Bogorii III. Na szczęście zakończył się ich zwycięstwem 8:4 z GUKS Szczytno. Tam również wiele gier kończyło się w 5 setach. Punkty w meczu zdobyli: 3.5 Piotr Łącki, 2.5 Kuba Dobosz, 1 Dawid Budzich i Tomek Fabisiak. Było to pierwsze zwycięstwo naszej drużyny w rozgrywkach 3. ligi.