Tomasz Redzimski nowym trenerem kadry narodowej seniorów

You are currently viewing Tomasz Redzimski nowym trenerem kadry narodowej seniorów

Twórca sukcesów Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki został selekcjonerem reprezentacji Polski tenisistów stołowych. Nowe stanowisko obejmie z dniem 1 stycznia 2024 roku.

– Czuję się zaszczycony możliwością pracy z kadrą narodową. To dla mnie ogromne wyróżnienie. Cieszę się z nominacji, bo to świetna praca, i w sensie wyzwań sportowych, i możliwości działania w zespole z osobami mającymi wiedzę, aspiracje, doświadczenie oraz wspólny cel. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wysoko postawiona jest poprzeczka w międzynarodowym współzawodnictwie – mówi trener Tomek.

Zastąpił na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Tomasza Krzeszewskiego, który będzie pełnił teraz funkcję dyrektora sportowego PZTS. Dotychczas w tej roli pracował Stefan Dryszel, również były trener kadry tenisistów stołowych. Tomasz Redzimski związany z grodziskim klubem jest od 2008 roku. W tym czasie Dartom Bogoria aż 9-krotnie sięgała po Drużynowe Mistrzostwo Polski. Oprócz tego stała się uznaną marką w Europie, wielokrotnie dochodząc do ćwierćfinału Ligi Mistrzów oraz m.in. Finału Pucharu Europy. W ostatnim czasie trzon kadry narodowej mężczyzn stanowili zawodnicy młodego pokolenia: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski oraz Jakub Dyjas i kapitan Bogorii Marek Badowski.