Aleks Pakuła i Michał Gawlas w reprezentacji Polski

You are currently viewing Aleks Pakuła i Michał Gawlas w reprezentacji Polski

Od dziś w Austrii rozpoczyna się międzynarodowy turniej dla Kadetów i Juniorów WTT Youth Contender Linz. W składzie reprezentacji kraju znalazło się dwóch młodych zawodników Bogorii Michał Gawlas i Aleks Pakuła.

Michał, który w tym sezonie pokonał Jana Zandeckiego w LOTTO Superlidze zagra w turnieju U-19. Jest w nim rozstawiony z numerem 12. Swoje pierwsze pojedynki nasz piórkowiec zagra w sobotę. Za przeciwników grupowych mieć będzie Oscara Birriela (Portoryko) oraz Lionela Stifta (Austria). Awans do turnieju głównego wywalczy dwóch najlepszych zawodników z grupy. Co ciekawe najwyżej rozstawionym zawodnikiem prestiżowego turnieju w Linzu jest kolega reprezentacyjny Michała, Mateusz Zalewski.

Aleks z kolei zagra w dwóch kategoriach, do lat 15 i 17. W pierwszej kategorii wiekowej zwycięzca dwóch turniejów Grand Prix Polski w tym sezonie rozstawiony jest z 25 numerem. W kategorii do lat 17 Aleks swoje pojedynki zagra już dziś. Za rywali grupowych ma przeciwników z Austrii i Niemiec, Julian Rzihauska oraz Daniela Nagry.

Obaj zawodnicy Bogorii wystąpią również w grach mieszanych. Aleksa zagra w parze z leworęczną Katarzyną Rajkowską, zaś Michał z reprezentantką Łotwy, Aleksandrą Jersovą..

Więcej informacji o turnieju, wraz z wynikami znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://worldtabletennis.com/eventInfo?selectedTab=Overview&eventId=2801&fbclid=IwAR2VA0wzMXl17dA-RcxbWfyEXBOw_QfOq2RIcizDKFQWRDwHRLPeSQViCno