Michał Gawlas podwójnym mistrzem Mazowsza

You are currently viewing Michał Gawlas podwójnym mistrzem Mazowsza

Wczoraj w Nadarzynie odbyły Mistrzostwa Województwa Seniorów, które były też eliminacjami do Indywidualnych Mistrzostw Polski. Awans do tej imprezy wywalczyli Milena Mirecka oraz Michał Gawlas, który wygrał zawody w singlu i deblu.

Nasi młodzi zawodnicy zdominowali szczególnie turniej seniorski. Finał był wewnętrzną sprawą zawodników Bogorii. Michał po wyrównanej walce 3:1 w setach pokonał Jacka Mitasa. Bardzo zadowolony ze swojej postawy może być również 14-letni Aleks Pakuła. Aleks wywalczył brązowy medal w grze indywidualnej, który w meczu o trzecie miejsce pokonał innego zawodnika Bogorii Wojtka Szymczaka. Wojtek z kolei dosyć niespodziewanie w ćwierćfinale pokonał klubowego kolegę Kacpra Głazowskiego, który aktualnie przewodzi ogólnopolskiemu rankingowi juniorów.

Po raz pierwsze awans do Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyła Milena Mirecka, która zwyciężyła w turnieju eliminacyjnym. W decydującym meczu również doszło do klubowego starcia tenisistek Bogorii. Milena 3:1 zwyciężyła Emilkę Skubę. Do półfinału dotarła także Tosia Zembowicz, która 3:2 w setach w ćwierćfinale zwyciężyła rozstawioną z nr 1 Zuzannę Pawelec. Po turnieju eliminacyjnym rozegrany został turniej o Mistrzostwo Mazowsza. W nim Milena zajęła czwarte miejsce. Srebrny medal z kolei wywalczyła Zofia Śliwka, która w półfinale 3:2 w setach pokonała Katarzynę Rajkowską. W finale uległa z kolei występującej w ekstraklasie kobiet Paulinie Krzysiek.

Zawodnicy Bogorii rozdawali również karty w turnieju deblowym. Całe podium wśród mężczyzn ponownie zajęli reprezentanci naszego klubu. Michał Gawlas/Kacper Głazowski w wielkim finale zwyciężyli duet Jacek Mitas/Krzysztof Stąporek. Brąz z kolei trafił do Piotrka Łąckiego i Wojtka Szymczaka. Złoto wśród kobiet powędrowało do Mileny Mireckiej/Zosi Śliwki, zaś brązowe krążki do Emilki Skub/Antoniny Zembowicz.