Aleks z kolejnymi medalami w Chorwacji

You are currently viewing Aleks z kolejnymi medalami w Chorwacji

Do złota w turnieju drużyn mieszanych, Aleks Pakuła dorzucił srebro w singlu i brąz w turnieju Croatia Open. Zawody odbyły się w ramach cyklu Europe Youth Series.

Z Osijeku 14-letnie Aleks wróci zatem bardzo zadowolony ze swojej postawy. We wspomnianym turnieju gier mieszanych wygrał wszystkie swoje pojedynki. W zmaganiach indywidualnych też szedł jak burza. Do finału wygrał cztery gry singlowe, tracąc w nich zaledwie dwa sety. W półfinale zwyciężył 3:1 w setach groźnego Rumuna Roberta Istrate. Decydujący mecz o zwycięstwie był polskim pojedynkiem. Rywalem Aleksa był Samuel Michna. Ci dwaj zawodnicy spotykali się już w finałach Grand Prix Polski. W tych meczach górą był reprezentant Bogorii. Tym razem jednak to Michna triumfował 3:1 w setach.

Co ciekawe Ci zawodnicy zagrali razem w turnieju debla. Do półfinału radzili sobie bardzo dobrze zwyciężając swoje gry. Dopiero w nim musieli uznać wyższość przeciwników z Rumunii Robert Istrate/Mihai Nagy 1:3 w setach. Medal w grze podwójnej to jednak wielki sukces Aleksa i Samuela.