Ignacy Sławiński w czołówce Młodzików Kraju

You are currently viewing Ignacy Sławiński w czołówce Młodzików Kraju

W trakcie III Grand Prix Polski w kategorii U-13 urodzony w 2012 roku młody zawodnik Bogorii potwierdził przynależność do ścisłej czołówki Polski. W dalekim Szczawnie Zdrój Ignacy uplasował się na miejscach 9-12.

Ignacy po zajęciu pierwszego miejsca w grupie awansował do turnieju pucharowego. W nim w 1/16 finału pokonał Beniamina Kurowskiego 3:1 w setach. W niedzielnym meczu o awans do ćwierćfinału minimalnie 2:3 w setach i 9:11 w piątym secie uległ Leonowi Krawczykowi z MKS Czechowice Dziedzice. Następnie wygrał kolejną grę z Karolem Kaczmarczykiem 3:1 w setach, a to pozwoliło mu się uplasować na wysokim 9. miejscu.

W Szczawnie Zdrój w piątkowych eliminacjach bardzo dzielnie walczyli młodsi Mateusz Dąbrowski, Amelka Bukowska i Krzysztof Kozłowski. Po kilku wygranych pojedynkach byli bardzo blisko awansu do turnieju głównego. Decydujący mecz o awansie po zaciętym boju przegrał Mateusz. Cała trójka pokazała się z dobrej strony i zebrała cenne doświadczenie.