Marek Badowski Mistrzem Polski w grze mieszanej

You are currently viewing Marek Badowski Mistrzem Polski w grze mieszanej

W trakcie 92. Indywidualnych Mistrzostw Polski kapitan Bogorii wywalczył dwa krążki. Złoty w grze mieszanej oraz brązowy w grze pojedynczej. Na najwyższym stopniu podium w grze deblowej kobiet stanęła nasza wychowanka Martyna Lis.

Turniej od piątku do niedzieli rozgrywany był w Gdańsku. Marek stworzył parę w mikście wraz z Natalią Bajor. Od początku turnieju dobrze się rozumieli i dosyć pewnie przechodzili następne rundy. W niedzielnym finale pokonali 3:1 w setach Katarzynę Węgrzyn/Tomasza Kotowskiego. Co ciekawe dla Banego to pierwszy złoty medal w seniorskich mistrzostwach kraju. O krok od sprawienia wielkiej sensacji w tej konkurencji i awansu do półfinału byli Michał Gawlas i Zosia Śliwka. Nasi Juniorzy sprawili duże niespodzianki pokonując wyżej notowane pary: Artur Grela/Ola Michalak i Kinga Stefańska/Jarosław Tomicki. W walce o swój pierwszy medal Mistrzostw Polski Seniorów ulegli 2:3 w setach i 10:12 rozstawionym z “trójką” Tomaszowi Kotowskiemu/Katarzynie Węgrzyn.

Jeśli chodzi o grę pojedynczą to w singlu mężczyzn Badowski bardzo dobrze wszedł do rywalizacji. W drodze do półfinału wygrał trzy gry i stracił w nich zaledwie jednego seta (wygrana 4:1 z Szymonem Kolasą). Kibice tenisa stołowego w Polsce ostrzyli sobie zęby na rywalizację z Maciejem Kubikiem. Marek bardzo dobrze rozpoczął ten pojedynek wygrywając pierwszego seta. Kolejne padły jednak łupem Kubika i to on awansował do finału. Jeśli chodzi o pozostałych zawodników Bogorii to Milena Mirecka i Jacek Mitas odpadli w I rundzie, zaś Michał Gawlas i Zosia Śliwka w 1/16 turnieju gry indywidualnej.

Warto również wspomnieć, że po złoty medal w grze podwójnej kobiet sięgnęła Martyna Lis i Agata Zakrzewska. Agata od kilku już lat trenuje w Grodzisku Mazowieckim, zaś Martyna to wychowanka naszej Akademii Tenisa Stołowego i całe życie związane jest z klubem sportowym Bogoria.