Wygrana w Grudziądzu, w Playoffach z Jarosławiem

You are currently viewing Wygrana w Grudziądzu, w Playoffach z Jarosławiem

Zwycięstwem 3:2 nad ASTS Olimpią Unią Grudziądz tenisiści stołowi Dartom Bogorii zakończyli fazę zasadniczą LOTTO Superligi. Mecz ten na długo zapamięta 15-letni Wojciech Szymczak, który zadebiutował w grodziskich barwach na tym szczeblu rozgrywek.

Jeszcze przed startem piątkowego meczu w Grudziądzu było wiadomo, że grodziscy tenisiści stołowi zwyciężą w fazie zasadniczej Superligi. Bogoria jednak zawsze gra o zwycięstwo, dlatego nawet w osłabionym składzie grodzisczanie chcieli odnieść wygraną. Świetne zawody po raz kolejny rozegrał Marek Badowski, który wygrał obie gry singlowe z Filipem Wesołowskim i Kostasem Angelakisem. Bardzo wygrania swoich singli byli młodzi gniewni Michał Gawlas oraz debiutujący w pierwszej drużynie Wojtek Szymczak. Pierwszy z nich tylko dwoma piłkami przegrał z Angelakisem, a Wojtek zagrał bardzo dobry mecz przegrany 1:3 w setach z Rafałem Formelą.

Co nie udało się w singlu, udało się w grze podwójnej. Michał z Wojtkiem pokonali 3:1 w setach duet Formela/Wesołowski. Był to mecz, który przesądził o zwycięstwie Bogorii w całej rywalizacji. Wczoraj nastąpiło również rozstrzygnięcie w grupie spadkowej. Po porażce z zespołem z Lęborka, drugie miejsce w tej grupie i ósme w całej fazie zasadniczej osiągnął Oxynet Jarosław. To właśnie z tym zespołem zawalczymy w ćwierćfinale play-off. Pierwszy mecz odbędzie się w Jarosławiu, rewanż w Grodzisku Mazowieckim.

Olimpia-Unia Grudziądz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Konstantinos Angelakis – Michał Gawlas 3:2 (11:8, 5:11, 11:5, 7:11, 6:4)
Filip Wesołowski – Marek Badowski 0:3 (1:11, 6:11, 7:11)
Rafał Formela – Wojciech Szymczak 3:1 (9:11, 13:11, 11:7, 15:13)
Konstantinos Angelakis – Marek Badowski 1:3 (11:8, 3:11, 8:11, 3:11)
Rafał Formela, Filip Wesołowski – Michał Gawlas, Wojciech Szymczak 1:3 (2:11, 11:8, 11:13, 9:11)