Miłosz Redzimski w półfinale turnieju WTT Feeder

You are currently viewing Miłosz Redzimski w półfinale turnieju WTT Feeder

Młody tenisista stołowy Bogorii w czeskim Havirovie rozgrywa jeden ze swoich najlepszych turniejów w gronie seniorów. Wczoraj po zwycięstwie w dwóch wyrównanych pojedynkach awansował do półfinału.

Turniej w Czechach ma pulę 22.500$. Zmagania zawodnik Dartom Bogorii rozpoczął w poniedziałkowy wieczór. W 1/32 finału Miłosz miał wolny los. W 1/16 finału jego rywalem był Chew Zhe Yu Clarence z Singapuru. Redzimski pewnie zwyciężył ten pojedynek w stosunku 3:0 w setach. Dużo większe wyzwanie czekało na niego w kolejnym pojedynku. W rywalizacji z leworęcznym Jang Seongilem, Miłosz przegrywał już 0:2 w setach. Nasz zawodnik pokazał wielki charakter i wygrał trzy następne partie, z czego czwartego i piątego seta w stosunku 12:10. Wygrana 3:2 w setach zapewniła mu awans do ćwierćfinału.

W nim kolejny raz w ostatnich tygodniach mierzył się z Hindusem Manav Vikash Thakkarem. Poprzedni ich pojedynek był wyrównany i nie inaczej było tym razem. Wszystkie cztery sety były bardzo wyrównane. Trzy końcówki setów lepiej rozegrał jednak Miłosz, który triumfował 3:1 w setach. Dla tenisisty Bogorii to pierwszy awans do strefy medalowej w zawodach seniorskich WTT. Półfinałowym rywalem Redzimskiego będzie Hiszpan Alvaro Robles. Mecz ten zaplanowany został dzisiaj na godzinę 11.45.