Ignacy Sławiński w trzech ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików

You are currently viewing Ignacy Sławiński w trzech ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Młodzików

Weekend majowy upłynął młodym zawodnikom Bogorii na starcie w Mistrzostwach Kraju do lat 13. Zawody rozgrywane były w Sępólnie Krajeńskim.

Rywalizacja rozpoczęła się od turnieju drużynowego. W nim nasz klub reprezentowali Ignacy Sławiński, Mateusz Dąbrowski oraz Krzysztof Kozłowski. Chłopcy świetnie rozpoczęli zmagania zwyciężając swoją grupę. W pokonanym polu zostawili KS Polonię Śmigiel w stosunku 3:1 oraz 3:2 ULKS Rokicie Szczytniki. To dało im przepustkę do ćwierćfinału. W nim ulegli 0:3 AZS Politechnice Rzeszów. Warto dodać, że cała trójka rozpoczyna dopiero kategorię Młodzika i będzie w niej występować w kolejnym sezonie.

Ignacy po tym jak z kolegami dotarł do najlepszej “ósemki” turnieju drużynowego, również w zmaganiach indywidualnych odgrywał ważne role. W turnieju singla pewnie wygrał dwie pierwsze gry w stosunku 3:0 w setach. W 1/8 finału pokonał Wojciecha Flaumenhafta 3:2 w setach. W ćwierćfinale nie sprostał Kubie Hubka, ulegając zawodnikowi AZS Politechnika Rzeszów 0:3 w setach. W tej samej fazie zawodów nasz zawodnik zameldował się w grze podwójnej. Jego partnerem był Krystian Pytko. Po zwyciężeniu w grach 1/16 i 1/8 finału, w grze o medal ulegli oni duetowi MKS Czechowice-Dziedzice Leon Krawczyk/Mateusz Orszulak.