Martyna Lis i Kuba Stecyszyn multimedalistami MMP

You are currently viewing Martyna Lis i Kuba Stecyszyn multimedalistami MMP

Zawodnicy Grodziskiej Ośrodka Tenisa Stołowego błyszczeli w Gliwicach w trakcie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Martyna sięgnęła po trzy medale, w tym po tytuł Mistrzyni Polski w grze deblowej. Kuba z kolei wywalczył dwa srebrne krążki w grach podwójnych (debel, mikst).

Martyna to wychowanka Klubu Sportowego Bogoria. Ze świetnej strony pokazała się już w seniorskim czempionacie, gdzie z Agatą Zakrzewską wygrały turniej deblowy. Podobnie było w Mistrzostwach Kraju do lat 22. Martyna wraz z Iloną Sztwiertnią w wielkim finale 3:1 w setach pokonały Natalię Gajewską/Dominikę Gilewską. Bardzo blisko mistrzowskiego tytułu reprezentująca w tym sezonie Maximus Broker Toruń Martyna była również w grze indywidualnej. Jej rywalką była partnerka deblowa Ilona Sztwiertnia. Po czterech partiach prowadziła już 3:1 w setach. Od tego momentu to rywalka zaczęła dominować przy stole i dzięki wygraniu trzech setów z rzędu zwyciężyła 4:3 w setach w całym meczu. Oprócz tego zawodniczka grodziskiego ośrodka stanęła na drugim stopniu podium w grze drużynowej.

Bardzo blisko złotych medali w deblu i mikście był trenujący od wielu lat w Grodzisku Mazowieckim Kuba Stecyszyn. W grze mieszanej wraz z Julią Tomecką w finałowym meczu zawodów w Gliwicach ulegli 2:3 w setach parze Michał Małachowski/Kamila Gryko. Kuba również w deblu zameldował się w finale, tworząc duet z Maksem Miastowskim. Tam ich pogromcami okazali się Szymon Sporek/Michał Olbrycht, którzy wygrali 3:1 w setach. Stecyszyn był również bardzo blisko w grze drużynowej i singlowej, gdzie docierał do ćwierćfinałów.