Aleks Pakuła multimedalistą Mistrzostw Europy Kadetów

You are currently viewing Aleks Pakuła multimedalistą Mistrzostw Europy Kadetów

14-letni zawodnik Bogorii był jedną z głównych gwiazd turnieju w szwedzkim Malmoe. W Mistrzostwach Starego Kontynentu zdobył trzy medale, w tym złoty w grze mieszanej z Katarzyną Rajkowską.

Pierwszy krążek Aleks wywalczył w piątek. Z Kasią Rajkowską świetne wyniki osiągali już we wcześniejszych turniejach międzynarodowych, zwyciężając m.in. w turnieju w Austrii. Od początku Mistrzostw w Szwecji polska para świetnie się ze sobą rozumiała i grała bardzo dobre gry. W półfinale pokonali parę z Rumunii Robert Istrate/Andreea Baiasu oddając rywalom zaledwie 10 punktów. W wielkim finale z kolei zwyciężyli SKALDA Jan/KODETOVA Hanka (Czechy) 3:1 w setach. Dla Aleksa był to pierwszy złoty medal Mistrzostw Europy.

Świetną passę młody zawodnik Bogorii kontynuował w sobotę i niedzielę. W grze indywidualnej zawędrował do półfinału, pokonując po drodze m.in. rozstawionego z nr 4 Włocha Danila Faso 4:2 w setach. W meczu o finał Aleks uległ koledze z reprezentacji Patrykowi Żyworonkowi 1:4 w setach, sięgając ostatecznie po brązowy medal. Dużo emocji polskim kibicom mógł też dać półfinał debla, w którym Aleks wraz z Janem Mrugałą, grali z duetem Faso/Trevisan. Przy stanie 2:2 w setach Polacy przegrywali 4:9, a jednak ostateczni odwrócili losy rywalizacji i wygrali decydującego seta 13:11. W meczu o złoty medal Pakuła/Mrugała ulegli 0:3 w setach Żyworonkowi i Samuelowi Michnie. Ostatecznie Aleks zakończył rewelacyjne dla siebie Mistrzostwa Europy ze złotem, srebrem i brązem. Takie wyniki to zasługa ciężkiej codziennej pracy Aleksa, jego rodziców, sztabu trenerskiego oraz zarządu klubu, który stwarza komfortowe warunki pracy adeptom Akademii Tenisa Stołowego Bogorii.