Żacy i Juniorzy Bogorii w czołówce Polski

You are currently viewing Żacy i Juniorzy Bogorii w czołówce Polski

W weekend (27-29 września) młodzi tenisiści Bogorii rywalizowali w Grand Prix Polski. W Czchowie swój turniej rozgrywali Żacy, zaś w Sępólnie Krajeńskim Juniorzy.

W najlepszej ósemce kraju mieliśmy aż czwórkę naszych zawodników. W kategorii Juniorów do ćwierćfinałów zabrnęli Milena Mirecka, Adam Smoter i Aleks Pakuła. Co ważne podkreślenia dla Aleksa to dopiero pierwszy start jako Junior i w Sępólnie rywalizował z rywalami o trzy lata starszymi. Milena z Adamem są zaledwie o rok starsi. Na miejscach 5-8 turniej wśród Żaków ukończył Miłosz Zajda. W tej samej kategorii wiekowej ze świetnej strony pokazał się Tymek Bednarek, który zajmując pozycje 9-12 zajął swoje najwyższe miejsce w turniejach rangi Grand Prix Polski.

Co ciekawe wśród ogólnopolskiego turnieju juniorów mieliśmy najliczniejszą reprezentację w turnieju głównym. Łącznie wystąpiło w nim aż 10 zawodników i zawodniczek Bogorii. Przynależności do czołówki krajowej potwierdziła Zosia Śliwka, która zajęła miejsca 9-12. Bardzo udane zawody mają za sobą Hubert Kwieciński i Feliks Gulan. Obaj musieli przedzierać się przez piątkowe eliminacje, a dzięki wielu wygranym pojedynkom zmagania zakończyli na pozycjach 17-24. W tym samym przedziale uplasowali się również Weronika Bobek i Wojtek Szymczak. Krzysztof Stąporek zajął miejsca 25-32, zaś Tosia Zembowicz 49-52. Wielkie gratulacje dla całej grupy oraz trenerów Pawła, Zbyszka i Adriana, którzy wspierali naszych zawodników przez cały weeken