Aleks Pakuła na 8. miejscu w TOP10

You are currently viewing Aleks Pakuła na 8. miejscu w TOP10

Grodzisk Mazowiecki przez weekend 4-6 października gości niezwykle prestiżową imprezę dla najlepszych dziesięciu Kadetów i Juniorów w Europie. W Hali Widowiskowej CAIIS wystąpił zawodnik Bogorii Aleks Pakuła, który rywalizację wśród Kadetów zakończył z bilansem 3 zwycięstw i 6 porażek.

Ten bilans pozwolił naszemu tenisiście stołowemu uplasować się na 8. pozycji. Pakuła każdego dnia rozegrał po trzy gry i za każdym razem dzień kończył z jedną wygraną i dwoma porażkami. Jego bilans mógł być dużo lepszy, gdyż trzy gry przegrał w stosunku 3:4 w setach. Szczególnie szkoda pojedynku z Markiem Gergely z Węgier ponieważ Aleks prowadził z nim 3:0 w setach, ostatecznie przegrywając 3:4 w setach. Dla urodzonego w 2009 roku zawodnika Bogorii był to debiut w imprezie tej rangi.

W tej samej kategorii wiekowej na świetnym drugim miejscu na podium stanął Samuel Michna. Zawodnik ZKS Drzonków wygrał aż 7 spośród 9 gier. Bardzo blisko podium w gronie Juniorów był Mateusz Zalewski. Trenujący w grodziskim ośrodku tenisa stołowego od czerwca Zalewski zmagania do lat 19 ukończył na 4. miejscu. Zmagania od piątku do niedzieli rozgrywane były na pięciu stołach, a przez te trzy dni łącznie rozegrano 180 gier. Wszyscy uczestnicy oraz ich trenerzy podkreślili świetną organizację oraz warunki w jakich rozgrywany był turniej. Szczegółowe wyniki można znaleźć pod poniższym linkiem: