Premierowe zwycięstwo z beniaminkiem

You are currently viewing Premierowe zwycięstwo z beniaminkiem

Wygraną 3:1 zakończyło się dzisiejsze starcie Bogorii z UKS Wartą Kostrzyn nad Odrą w drugiej kolejce Lotto Superligi.

Po porażce na inaugurację Lotto Superligi oraz Europejskiej Ligi Mistrzów zarówno zawodnicy jak i kibice Bogorii liczyli na pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Zgromadzeni przy Westfala 3a kibice naszej drużyny od pierwszej piłki gorącym dopingiem starali się wesprzeć swoją drużynę. Rywalizację doskonale rozpoczął ze strony gospodarzy Pavel Sirucek, który jak się później miało okazać został bohaterem całego spotkania. W pierwszej grze mimo zaciętej walki o każdy punkt Czech zwyciężył Bogusława Koszyka. Decydujące w tym singlu okazały się końcówki, które ku uciesze kibiców Bogorii padały łupem Sirucka. Dobre otwarcie Pavla dodało pewności drugiemu zawodnikowi Bogorii, który dołączył do zespołu w przerwie letniej czyli Hanowi Chuanxi. Han rozegrał naprawdę bardzo dobre zawody pokonując w trzech setach zawsze groźnego lidera zespołu z województwa Lubuskiego Daniela Bąka. Zwycięstwo Chińczyka 3:0 w setach pozwoliło wyjść Bogorii na prowadzenie 2:0 w całym spotkaniu.

W trzeciej grze trener gospodarzy Tomasz Redzimski zdecydował się dosyć niespodziewanie posłać do boju Michała Bańkosza. Tym samym coach Bogorii dał odpocząć trochę Danielowi Górakowi. Dla Bańkosza był to pierwsze spotkanie w tym sezonie, co było widać od początku rywalizacji z Jakubem Perkiem. Perek, który w przeszłości bronił barw Bogorii dosyć pewnie wygrał dwie pierwsze odsłony starcia z Michałem. Nasz tenisista co prawda przebudził się w secie trzecim, którego wygrał 11:5, jednak w czwartej partii do głosu ponownie doszedł Jakub Perek, który ostatecznie zwyciężył 3:1 w setach zmniejszając prowadzenie naszego zespołu. Przy stanie 2:1 dla Bogorii o zwycięstwo za trzy punkty postarał się Pavel Sirucek. Mimo nie najlepszego początku i zaczęcia pierwszego seta od stanu 2:6, Siurcek szybko wszedł na najwyższe obroty i najpierw zdobył dziewięć punktów z rzędu zwyciężając tą partię 11:6, a następnie wygrał drugiego seta. Seta, który dał Bogorii trzeci punkt i tym samym zwycięstwo w całej rywalizacji 3:1.

Wygrana za trzy punkty pozwoliła Bogorii na przesunięcie się w tabeli Lotto Superligi. Obecnie nasz zespół plasuje się na 6. miejscu jednak jest to dopiero początek rozgrywek i wiele się może jeszcze zmienić. Następny mecz Bogoria zagra już 12 października, gdzie na wyjeździe podejmie w drugiej kolejce Ligi Mistrzów zespół Sporting Club de Portugal. Z kolei do hali przy ulicy Westfala 3a, grodziszczanie powrócą 17 października na mecz ligowy z 3S Polonią Bytom.

Bogoria Grodzisk Mazowiecki-UKS Warta Kostrzyn nad Odrą 3:1
Pavel Sirucek-Bogusław Koszyk 3:1 (11:8,9:11,11:6,11:9)
Han Chuanxi-Daniel Bąk 3:0 (11:8,11:9,11:5)
Michał Bańkosz-Jakub Perek 1:3 (6:11,4:11,11:5,8:11)
Pavel Sirucek-Daniel Bąk 2:0 (11:6,11:9)