Daniel Górak Mistrzem Polski w Deblu

Tenisista Bogorii w parze z Jakubem Dyjasem w finale gry podwójnej pokonali debel Robert Flora/Daniel Bąk 3:1.

Po wczorajszej wygranej nad deblem Kuba/Kosowski finaliści zeszłorocznego Polish Warsaw Open do rywalizacji o złoty medal przystępowali w roli faworytów. Dla Daniela była to druga szansa to sięgnięcie po złoty medal w grze podwójnej. Po raz pierwszy ta sztuka udała mu się w 2013 roku wraz z … jego niedzielnym przeciwnikiem Robertem Florasem, który przez wiele lat reprezentował barwy Bogorii. Pierwszy set mimo nie wykorzystania pierwszych trzech piłek setowych zakończył się po myśli Góry i Dyjasa 14:12. W drugiej partii przewaga od początku do końca należała również do nich i ostatecznie zwyciężyli w niej 11:6.

Przy stanie 2:0 w setach przeciwnicy rzucili reprezentantom Polski na niedawno zakończonych Drużynowych Mistrzostwach Świata wygrywając trzecią odsłone 11:5. Para Floras/Bąk w czwartym i jak się później miało okazać ostatnim secie również poszła za ciosem zaczynając go od prowadzenia 7:3. Wówczas zaczął się jednak koncert gry Daniela i Kuby, którzy doszli swoich przeciwników na 9:9. W końcówce zimnej krwi zachowali Górak z Dyjasem i po obronie piłki setowej i wygraniu dwóch następnych piłek zostali Mistrzami Polski w deblu. Dla Kub był to drugi krążek w trakcie 84. Mistrzostw Polski w Wałbrzychu. Wcześniej sięgnął on po brąz w grze indywidualnej. Zawodnicy Bogorii z Dolnego Śląska wracają z jednym złotym i dwoma brązowymi medali. Mistrzem Polski w singlu został pogromca Daniela Tomasz Lewandowski, który w finale 4:1 pokonał Patryka Chojnowskiego.