III WTK: trzy medale młodej Bogorii!

Martyna Lis i Szymon Wiśniewski triumfowali w weekendowych turniejach WTK w swoich kategoriach. W gronie kadetów drugi był Artur Michalczyk.

W sobotę w Jabłonnej najlepsza wśród młodziczek okazała się Martyna Lis, która w drodze do finału odniosła cztery wygrane, w których nie straciła nawet seta! W finale nasza zawodniczka zwyciężyła Julię Więckowską 3:2, choć przegrywała 1:2. Za zwycięstwo w turnieju Martyna Dopisała sobie 50 punktów do mazowieckiego rankingu młodziczek. Startowały 42 zawodniczki.

W gronie aż 59 młodzików wysokie miejsce w przedziale 5-8 zajął będący jeszcze skrzatem Szymon Wiśniewski. W 1/8 finału gracz Bogorii pokonał rozstawionego z numerem trzecim Krzysztofa Wachowskiego 3:1. Miejsce 13-16 w zawodach zajął Adam Banasik, a 33-40 Mikołaj Parys.

Szymon Wiśniewski bezkonkurencyjny okazał się w niedzielę, także w Jabłonnej, w zmaganiach skrzatów. Cztery wygrane po 3:0 dały mu pierwsze miejsce w turnieju. W finale 8-letni zawodnik Bogorii pokonał rozstawionego w “jedynką” Mateusza Zalewskiego. Lena Giermasińska w grupie 17 startujących zajęła lokatę w przedziale 5-6.

Równolegle do zmagań skrzatów toczyły się zawody w kategorii kadet. Znakomity rezultat osiągnął Artur Michalczyk, docierając do finału, w którym będąc pewnym awansu do III Grand Prix Polski uległ Patrykowi Bożkowi 0:3. Wcześniej podopieczny trenera Dariusza Budzicha (rozstawiony z numerem 17.) wyeliminował m.in. turniejową “jedynkę” Kacpra Modelewskiego (3:2)!

Miejsca pozostałych graczy Bogorii: Jakub Godawski 13-16, Szymon Wiśniewski 17-20, Adam Banasik 21-24, Jakub Krajewski 25-32. Startowało 56 zawodników. Wśród 30 tenisistek stołowych pozycję 7-8 zajęła Martyna Lis.