Taki jest ten sezon: Wrzesień

You are currently viewing Taki jest ten sezon: Wrzesień

Postępująca pandemia Koronawirusa COVID-19 uniemożliwia treningi i rozgrywki zarówno zawodnikom pierwszej drużyny Bogorii, jak i adeptom naszej Akademii Tenisa Stołowego. Oczywiście przyłączamy się do akcji #Zostańwdomu, a dla tych którzy cierpią na brak zajęcia i nadmiar wolnego czasu zachęcamy do przeczytania podsumowania dotychczasowego sezonu dla naszego klubu. Podsumowanie będziemy wam przedstawiać w miesiącach i zaczynamy krótką podróż w czasie od września.

Wrzesień był bardzo pracowity dla naszej pierwszej drużyny w rozgrywkach LOTTO Superligi. W czterech pierwszy kolejkach nowego sezonu 2019/2020 wygraliśmy trzy spotkania i zanotowaliśmy tylko jedną porażkę. plasujemy się na czwartym miejscu z dorobkiem ośmiu punktów. W pokonanym polu zostawiliśmy drużyny z Lęborka i Jarosławia (oba mecze w stosunku 3:2). W ostatnią niedzielę września (29) pokonaliśmy zaś 3:0 AZS AWFIS Baltę Gdańsk. Świetnie w wygranych pojedynkach prezentował się Panagiotis Gionis. Panos wywalczył dwa punkty z zespołami PKS Kolpingu Frac Jarosław oraz 3S Polonii Bytom. W meczu z aktualnie liderującym Kolpingiem Grek pokonał najlepszego zawodnika tego sezonu LOTTO Superligi Kou Leia 2:0 w setach.

We wrześniu podopieczni Tomasza Redzimskiego rozegrali również pierwszą kolejkę grupy C prestiżowej Ligi Mistrzów. Nasz zespół 13 września na wyjeździe pokonał 3:0 portugalski GDCS Juncal. Swoje pojedynki singlowe na Azorach pewnie wygrali Pavel Sirucek, Panagiotis Gionis oraz Marek Badowski.

Na początku września zostały również rozegrane we francuski Nantes Drużynowe Mistrzostwa Europy. Ze świetnej strony pokazał się w nich Marek Badowski. Nasz tenisista był liderem polskiej reprezentacji, która zajęła ostatecznie 5. miejsce. Marek wygrał pięć z sześciu pojedynków singlowych i był jednym z najlepszych zawodników całego turnieju. Pochodzący z Powsina Bany w pokonanym polu zostawił m.in. Simona Gauzy’ego, który od wielu lat należy do ścisłej światowej czołówki

Wrzesień był także miesiącem pierwszych zawodów wojewódzkich dla adeptów naszej Akademii. Oczywiście nasi młodzi zdolni zawodnicy odgrywali w nich role pierwszoplanowe. W kategorii Młodzików w Grand Prix Mazowsza najlepszy okazał się Jakub Dobosz, który w pokonanym polu zostawił przeciwników o trzy lata starszych. W gronie Kadetów najlepsi okazali się z kolei Zosia Śliwka oraz Mikołaj Giereło. Warto również wspomnieć, że srebrne medal Grand Prix Mazowsza wywalczyli Franek Bukowski (Żacy), Piotr Garwoła (Młodzicy) i Michał Gawlas (Juniorzy). Brązowy medal w gronie najmłodszych Skrzatów zdobył Michał Staranowicz. Łącznie w Grand Prix Mazowsza adepci Akademii Bogorii wywalczyli łącznie trzy złote medale, trzy srebrne, a także jeden brązowy.